1. Toyota Dünyası
 2. Kalite
 3. Producing quality
Ne aramıştınız?
Beyond Zero

 

 

Kalitenin Üretimi

Tüm Araçlarda Kalite Garantisi
Ürettiğimiz tüm araçların en yüksek kaliteye sahip olması, belirlediğimiz yüksek standartları karşılaması ve üzerine çıkmasını sağlamak için çalışanlarımıza, eğitime ve çalışma yöntemlerine yatırım yaparız.
 • Hassas üretim süreçleri ve yetenekli ve kendini işine adamış çalışanlar ile en yüksek kaliteye sahip araçlar üretmeye odaklanırız. Ürettiğimiz tüm araçlar binlerce kontrolden geçer ve olağanüstü bir güvenlik, performans ve üretim kalitesi sağlanır, zorlu standartlarımız karşılanır.

 • Çalışanlarımızın kaliteyi öğrenmeleri ve anlamaları için kapsamlı eğitimler sunarız. Buna iş hayatına başlayan gençler için çıraklık eğitimleri ve deneyimli çalışanlarımız için düzenli beceri geliştirme fırsatları dahildir. Deneyimler ve bilgiler nesilden nesile aktarılarak kaliteye olan bağlılık güçlendirilir. Eğitimlerimizin başarısı, ulusal ve uluslararası seviyelerde almış olduğumuz ödüllerden de anlaşılmaktadır.

 • * Andon "İşaret" veya "Sinyal" anlamına gelir. Bu uyarıda bulunan ve işlem yapılması gereken bir görsel destektir ve hattın düzensiz bir durum nedeniyle durdurulduğunu belirtir.

  Çalışanlarımızın kaliteyi öğrenmeleri ve anlamaları için kapsamlı eğitimler verilir.

 • Güvenlik, performans ve üretim kalitesini garanti etmek için 2.000 kontrolden oluşan bir süreç uygulanır.

Tüm Araçlarda Kalite Garantisi

 • Araçlarımızı üreten kişiler, yaptıkları işin kalitesinden kişisel bir gurur duyarlar. Üretim süreci boyunca tüm araçlar binlerce kalite kontrolünden geçer.

  Araç üretme sürecinde, çok sayıda kişi sırayla çok sayıda farklı görevde çalışır. Üretim hattındaki herkesin her aşamada kalite sağlama sorumluluğu vardır. Bu iş ile çalışan arasında kişisel bir bağdır ve tüm araçlar fabrikayı terk etmeden önce yapılan kalite güvence kontrollerinde görülür.

  Bu binlerce kontrolü gerçekleştiren çalışanlarımız, tüm müşterilerin araçlarının güvenli ve kalitesi olduğundan emin olabilmeleri için yaptıkları şeylerden gurur duymaktadır.

Kalite Güvencesi

Görev

Kalite güvence ekiplerimizin görevi, dünyanın her yerinde fabrikalardan çıkan tüm araçların yüksek güvenlik ve kalite standartlarımızı karşılamasını sağlamaktır.

Müşteriye teslime hazır olarak onaylanmadan önce her araçta 2.000 kontrol gerçekleştirilir.


"Kalite hiçbir zaman tesadüf değildir. Her zaman akıllı bir çalışmanın sonucudur."

John Ruskin, Felsefeci

 

Kalite Güvencesi Ekip Lideri

Amanda Rowland, Auris ve Avensis modellerimizin üretildiği Toyota Motor Manufacturing (Birleşik Krallık) Limited'da Kalite Güvence Ekip Lideridir.

Kendisi ve iş arkadaşlarının hattan inen her araçta yapılan kontrollerde aldığı görevden gurur duymaktadır. Üretim kalitesinin doğru olmasını ve tüm farklı işlevlerin doğru şekilde çalışmalarını garanti eder.

Bu videoda kalite güvence sürecinin ne kadar kapsamlı olduğunu ve ekiplerin güvenli ve müşteriye en yüksek kaliteyi sunan araçlar sunmak için aldığı sorumlulukları açıklıyor.

Fabrikalarda Gerçekleştirilen Temel Kalite Kontrolleri

 • Akü/Ateşleme
 • Fren sistemi
 • Motor
 • Aydınlatma
 • Koltuk grubu
 • Direksiyon
 • Şanzıman
 • Yolda dinamik değerlendirme

 

Öğrenerek Kalite Becerilerini Geliştirmek

Eğitim, deneyim, becerilerin paylaşılması ve rekabet ile çalışanlarımızın her nesilde en iyi kaliteyi sunmak için ihtiyaç duydukları becerileri kazanmalarını ve geliştirmelerini sağlarız.

Kaliteli üretim konsepti, sürekli olarak değişmekte olan bir kavramdır. Bu süreç boyunca yeni araçlar geliştirir ve yeni çalışma yöntemleri keşfederiz ve müşterilerimizin beğeni ve tercihleri değişir.

Bu nedenle her zaman kaliteyi öğrenme sürecinde olmamız çok önemlidir. Bu iş hayatına yeni başlayan gençler için çıraklık ve beceri geliştirme etkinlikleri ile veya deneyimli çalışanlarımıza yeni beceriler kazanmaları için eğitim ve fırsatlar sunarak mümkündür. Çalışanlarımızın elde ettiği yüksek iş kalitesi, ulusal ve uluslararası seviyelerde çok sayıda ödül ile kabul edilmiştir.