1. Satış Sonrası Hizmetler
 2. Toyota Garanti Sistemi
 3. Toyota Garanti ON
Ne aramıştınız?
Beyond Zero

 

 

TOYOTA GARANTİ ON

Bakıma Gelen Toyota’lar 10 Yıl'a Kadar Garantili Çıkar!

Yararlanmak Çok Kolay!

10 yaş / 160.000 km'ye kadar olan ve gerekli şartları sağlayan aracınızı periyodik bakım için Yetkili Servislere her getirdiğinizde, ücretsiz 1 yıl / 15.000 km ya da 1 yıl / 10.000 km garanti sisteminden yararlanın.

Ücretsiz

Toyota Garanti ON programından yararlanmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Her Bakımda Yararlanın!

Gerekli şartları sağlayan aracınızın garantisi, her periyodik bakımın ardından ücretsiz 1 yıl / 15.000 km ya da 1 yıl / 10.000 km daha uzar.

Kaçıncı Sahibi Olursanız Olun!

Aracınızın ilk sahibi olmasanız da, Toyota Garanti ON'dan 10 yıl /160 .000 km'ye kadar ücretsiz yararlanın.

İlk Gelenler de Faydalanır!

Önceki bakımlarınızı Toyota Yetkili Servislerinde yaptırmış olma şartı aranmaz.

Aracınızın Değeri Artar!

Toyota Garanti ON programı ile aracınızı satarken garantili olarak satarsınız, bu sayede ikinci el değeri artacak ve satışı kolaylaşacaktır.

E sizin aracınızın ne eksiği var?

Otomobillerimize ve Yetkili Servislerimize o kadar güveniyoruz ki, size muhteşem bir garanti sistemi sunuyoruz. Üstelik aracınızın 2. el değerine de değer katıyoruz.

 • Nasıl Mı?

 •  

  Toyota’nızın kaçıncı sahibi olursanız olun, 10 yaş ve 160.000 km’nin altındaki aracınızı:

  • Periyodik bakım için Toyota Yetkili Servisleri'ne veya Lexus Service Assistance noktalarına getirin: 
  • 1 yıl / 15.000 km veya 1 yıl / 10.000 km (aracınızın bakım periyoduna göre ve hangisi önce gelirse ) Toyota Garanti On Sistemi'nden ücretsiz faydalanın. 
  • 10 yıl / 160.000 km'ye kadar Toyota Garanti ON Sistemi'nden yararlanabilirsiniz.

Üretici garanti başlangıç tarihinden itibaren 10 yıl veya 160,000 km yi doldurmamış olan Toyota ve Lexus marka araçların Toyota servislerinde ve/veya Lexus Service/Assistance noktalarında yaptırdığı periyodik bakım sonrası belirlenen şartları sağlaması durumunda 1 yıl veya 10,000 km(konvansiyonel araçlarda) veya 1 yıl veya 15,000 km (hybrid araçlar, Toyota Proace City ve Toyota Proace City Cargo) boyunca garanti* hakkı kazanmasıdır. Toyota Garanti On, yasal bir garanti olmayıp, makina kırılması sigorta poliçesine bağlı olan bir üründür. Bu nedenle, hangi koşullarda geçerli olduğu ve neleri kapsadığını Toyota Plazalardan veya toyota.com.tr den öğrenebilirsiniz.

Toyota Garanti ON Programından yararlanmak için 10 yıl veya 160.000 km’nin altındaki aracınızın periyodik bakımını Toyota Yetkili Servislerinde ve/veya Lexus Service/Assistance noktalarında yaptırmanız ve Toyota Garanti ON programı kapsamında belirlenen şartları sağlamanız yeterlidir.

Hayır, Toyota Garanti ON programından yararlanmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Evet, yararlanabilirsiniz! Toyota Garanti ON programından yararlanabilmek için önceki bakımlarınızı Toyota Yetkili Servislerinde veya Lexus Service/Assistance noktalarında yaptırmış olmanız koşulu aranmamaktadır.

Hayır. Toyota Garanti ON programı belirli süreli bir kampanya değildir. Otomotiv sektöründe bir ilk olan Toyota Garanti ON programından Toyota sahipleri 10 yıl/160.000km'ye kadar yararlanabileceklerdir.

Aracınızın motorunun türüne bağlı olarak, bakımlarınızı her yıl veya 10.000 km/15.000 km ‘ye karşılık gelen periyodlarda gerçekleştirmeniz gerekir. (Aracınızın Kullanıcı ve Garanti El Kitapları'ndan da periyodik bakım bilgilerine ulaşabilirsiniz.)

Toyota’nız 10 yaş veya 160.000 km’ye gelene kadar her periyodik bakımınızın ardından Toyota Garanti ON programı kapsamında belirlenen şartların sağlanması ile Toyota Garanti ON programından yararlanabilirsiniz.

Toyota Garanti ON Programı’nın geniş kapsamı ile aracınızı uzun yıllar ve km'ler boyunca güvenle kullanabilirsiniz.

 

Toyota Garanti ON Programı kapsamındaki parçalar için aşağıdaki pdf dosyayı buradan indirebilirsiniz

Periyodik bakımınızın tamamlanmasıyla yürürlüğe girer ve aracınızın bir sonraki bakımına kadar devam eder.

Toyota Garanti ON programının aktive olabilmesi için, periyodik bakımınızı yetkili servislerde gerçekleştirmeniz yeterlidir. Periyodik bakımınız sırasında tespit edilen arızalar ve arıza başlangıçları Toyota Garanti ON aktivasyonu öncesinde Toyota Yetkili Servisleri’nde müşteri ödemeli olarak giderilmelidir. Bu durumda olan araçlar için Garanti Extra veya Garanti Spesiyal ürünü olanlar şartlarını sağlaması durumunda bu poliçelerden faydalanırlar. Giderilmeyen arızalar ile periyodik bakım esnasında yapılacak incelemede tespit edilecek durumlar Toyota Garanti ON programından yararlanamayacaktır.

Gerekli onarımların yapılması için, Toyota ağında bulunan herhangi bir Toyota Yetkili Servisi'ne veya Lexus Service Assistance noktalarına gidebilirsiniz.

Toyota Garanti ON programı aracınıza bağlı ilerler ve yeni sahibine devredilebilir.

Toyota Garanti ON programı ile aracınızın ikinci el değeri artacak ve satışı kolaylaşacaktır.

Toyota Garanti ON programından yalnızca üretici garanti başlangıç tarihinden itibaren 10 yıl veya 160,000 km yi doldurmamış olan araçlar yararlanabilir. 12 yaşındaki araç Toyota Garanti ON programından faydalanamaz. 

 

10 yıl veya 160.000 km yi doldurmuş araçlar ise 15 yıl ve 200.000 km’ye kadar Garanti Spesiyal ürünümüzü satınalabilirler.

Sıfır veya ikinci el araç ticareti yapan bir şirket/bayi/galeri, vb. kuruluş adına kayıtlı araçlar veya bu şirketlerde çalışan personelin kendi adına/üstüne ticari amaçlı aldığı araçlar ile Toyota Garanti ON programının koşullarını tamamen ya da kısmen taşımayan araçlar Toyota Garanti ON programından faydalanamamaktadır. Program koşullarını kısmen taşımayan araçlarda, program koşullarını sağlayan kısımlarla ilgili Toyota Garanti ON Programı kısmi olarak uygulanacaktır.

* Toyota Garanti ON Programı herhangi bir şekilde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’la belirlenen kapsamda tüketiciye sağlanan yasal veya ihtiyari garanti değildir. Toyota Garanti ON Programı, Makine ve Tesisler Kırılma Sigortası kapsamında sigorta şirketi/şirketleri tarafından sağlanan sigorta poliçesiyle programa dahil olan müşterilere ücretsiz ve özel şartlara bağlı bir ücretsiz onarım menfaati sağlanmaktadır. Hangi parçaların ve onarımların Toyota Garanti ON Programı’na dahil olduğu ve programa giriş şartları Toyota Garanti ON Programı kataloğunda açık olarak belirtilmektedir. Herhangi bir şüpheye mahal vermemek üzere belirtilmelidir. İşbu Toyota Garanti ON Programı, 6502 sayılı Tüketici Korunması Hakkında Kanun kapsamında belirlenmiş yasal garanti değildir ve bu kanunda belirlenen sürelerin uzatılması anlamına gelmez. Her halükârda ayıba karşı tekeffül hususundaki seçimlik hakların kullanılmasında anılan kanunun 4. maddesinde belirtilen 2 yıllık zamanaşımı süresi tatbik edilecektir. Programdan yararlanma koşulları ve kapsamı yapılacak kontroller ile farklılık gösterebilir. Ayrıntılı bilgi Toyota Plaza'larda.