1. Hybrid Arabalar
  2. Hibrit sistem kontrolu
Ne aramıştınız?
Beyond Zero

 

 

Hibrit Sistem Kontrolü Nedir?

Hibrit araç kullanıcıları için, aracın performansını en üst düzeyde tutmak ve sorunsuz bir sürüş deneyimi yaşamak önemlidir. Bu bağlamda, Hibrit Sistem Kontrolü uygulaması, aracın hibrit teknolojisini detaylı bir şekilde değerlendirmenizi sağlar.

Aracınızın hibrit teknolojisini yılda bir kontrol ettirmek, sistemin sorunsuz ve en verimli şekilde çalıştığından emin olmak için mükemmel bir yöntemdir. 

Hibrit Kontrol Sistemi kapsamında, Toyota'nın geliştirdiği hibrit aksamları üzerinde detaylı bir inceleme yapılır. Bu kapsamda, aşağıdaki sistemler titizlikle ele alınır, kontrol detaylı bir rapor ile paylaşılır. Raporda bu sistemlerin performans ve verimlilik analizleri yer alır.

  • Hibrit Akü: Hibrit araçlarda bulunan, yüksek voltajlı pildir. Elektrik motorunu çalıştırmak, enerji depolamak ve aracın içten yanmalı motorunu çalıştırmak için kullanılır.

  • Akü İzolasyon Sistemi: İki akü sistemini birbirinden elektriksel olarak izole eden bir cihazdır. Bu, iki sistemin birbirinden bağımsız olarak çalışmasını sağlar.

  • Hibrit Komponentleri Soğutma Sistemi: Hibrit araçlarda bulunan elektrikli ve mekanik bileşenleri soğutmak için kullanılan bir sistemdir. Bu bileşenler arasında hibrit akü, elektrik motoru, içten yanmalı motor ve güç aktarma sistemi bulunur. Sistem soğutma sisteminin verimliliğini analiz eder.

 

Hibrit Akünüzün Güvence Yolculuğu

*5 yıl/100.000 km'yi dolduran araçların hibrit aküsünün Toyota onarım güvencesi süresi dolar.
**4 yıl/85.000 km’yi doldurmayan araçlar yılda 1 kere ücretsiz hibrit sistem kontrolü yaptırabilir.
***4 yıl/85.000 km’yi dolduran ve gerekli koşulları sağlayan araçlar 10.yıla kadar, yılda 1 kere ücreti karşılığında yaptırabileceği uzatılmış hibrit akü güvencesinden 1yıl/15.000 (hangi̇si̇ daha önce dolarsa) boyunca yararlanabi̇li̇r.

 

Toyota Hybrid Aracımın Hibrit Aküsünün Güvence Süresi Ne Kadardır?

Toyota Hybrid bir araca sahip olduğunuzda hibrit sisteminde bulunan Hibrit Komponentleri (Hibrit Aküsü, Akü Kontrol Modülü, Hibrit Kontrol Modülü ve İnvertör) 5 yıl veya 100.000 km boyunca Toyota Onarım Güvencesi altındadır. 

Toyota, hibrit akünüzün güvencesini 10 yıla kadar olmak üzere her yıl uzatabileceğiniz bir fırsat sunmaktadır. Bunun için Hibrit Sistem Kontrolü ile aracınızın hibrit sisteminin doğru çalıştığından emin olmak gerekir. Hibrit Sistem Kontrolü sonrasında, doğru şekilde çalışan hibrit sisteme sahip olan araç sahipleri 1 yıl / 15.000 km boyunca Uzatılmış Hibrit Akü Güvencesi'nden yararlanabilirler.

Bu güvence, aracın ruhsat tarihinden itibaren 10 yıla kadar her yıl uzatılabilir. Ayrıca, 4 yıl / 85.000 km’nin üzerinde olan ve henüz 10 yaşına girmemiş araçlar için Uzatılmış Hibrit Akü Güvencesi başvurusu yapmak mümkündür.

Uzatılmış Hibrit Akü Güvencesi’nden Hangi Araçlar Yararlanabilir?

Uzatılmış Hibrit Akü Güvencesi’nden 4 yıl / 85.000 km’nin üzerinde olan ve 10 yılını doldurmamış hibrit araçlar yararlanabilir. Bunun için aracın Hibrit Sistem Kontrolü’nden başarılı bir şekilde geçmesi gerekmektedir.

 

Hibrit Sistem Kontrolü İçin Bir Ücret Ödemem Gerekir mi?

4 yıl/85.000 km’ye kadar ücretsiz olarak yapılan kontrol, belirtilen yaş veya km sonrasında Uzatılmış Hibrit Akü Güvencesi kapsamında değerlendirilmekte ve ücret karşılığında yapılmaktadır. Hibrit araçlar kontrolden başarılı bir sonuç ile geçtiği taktirde hibrit aküsünün güvencesi 1 yıl/15.000 km'ye (hangisi önce dolarsa) kadar uzatılmaktadır.

Aracınızın teslim tarihinden itibaren km sınırı olmaksızın 10 yıla kadar hibrit akü güvencesi her yıl uzatılabilir.

Hibrit Sistem Kontrolü ve Uzatılmış Hibrit Akü Güvencesi’ni Nasıl Yaptırabilirim?

Bu işlemleri güvenle yaptırabileceğiniz yetkili adres, Toyota Servisleri'dir. Randevu için doğrudan yetkili servislerimiz ile görüşebileceğiniz gibi, Toyota İletişim Merkezi’nden bilgi alabilir veya aşağıdaki butona tıklayarak servislerimizden randevu alabilirsiniz.

Servis Randevusu Alın
Servis randevusu almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.