1. Toyota Dünyası
  2. Paris 2024
Ne aramıştınız?
Beyond Zero

 

 

Paris 2024’te Sürdürülebilir Yolculuğu Desteklemek

Atletlerimiz gibi biz de Toyota olarak her zaman daha iyisi için çalışıyoruz. 2024 Paris Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nın dünya çapındaki mobilite partneri olarak, sürdürülebilir ulaşımı sporcular ve ziyaretçiler için her zamankinden daha erişilebilir hale getirmek adına sınırları aşıyoruz. Bu uzun soluklu, küresel etkinlikle birlikte nasıl daha da sürdürülebilir bir gelecek sağladığımızı keşfedin.

Oyunlar için yollarda

Mobiliteyi karbondan arındırmak için en yeni hidrojen yakıt hücresi teknolojimizi burada kullanacağız. Bunun için Paris 2024'ün resmi filosunda 500 adet hidrojen yakıt hücreli Toyota Mirai yer alacak. Bu araçlar herkes için temiz ulaşım sunarak sporcuların ve ziyaretçilerin sürüş konforundan ödün vermeden karbon ayak izlerini azaltmalarına yardımcı oluyor. 

Sıfır emisyon, büyük etki

Dizel motorla çalışan otobüslerin yüksek katılımlı etkinliklerde emisyonları artırdığından yola çıkarak, Paris 2024 sırasında otobüs yolculuklarında bir devrim yapmak istedik. Böylece izleyiciler için sürdürülebilir bir seçenek ortaya koyduk. Hidrojen yakıt hücresi ile çalışan 10 adet yenilenmiş otobüs kullanıma alıyoruz. Bu sıfır emisyonlu otobüsler olimpiyat sırasında ve sonrasında büyük bir etki yaratacak.

Çevreci bir miras bırakmak

Sürdürülebilir ulaşım sunmak, 2024 etkinliklerinde emisyonları azaltmaya yönelik bir taahhütten daha fazlası anlamına geliyor. Bu, Olimpiyat ve Paralimpik oyunlarında kalıcı bir çevrecilik anlayışı mirası bırakma sözünü temsil ediyor. Hepsi bu kadar da değil. Dünyaya geleneksel ulaşım yöntemlerinden sıfır emisyonlu alternatiflere nasıl geçileceğini göstererek, karbon-nötr bir topluma doğru geçişi hızlandırabiliriz. 

İlham verici bir hareket

Sporcular ve seyirciler oyunlara katılmak üzere Paris'te bir araya geldiklerinde, daha sürdürülebilir bir geleceğe yönelik hareketin bir parçası oluyorlar. Daha geniş bir toplumda değişimi teşvik etmek ve daha iyi bir dünya yaratmak üzere başkalarına ilham vermek için buradayız.