Orijinal Yağlar

Toyota Orijinal Yağları

Motor ve dişli yağları, aracınız için görünmeyen ama hayati önem taşıyan koruyucu maddelerdir. Bu yüzden Toyota Orijinal Yağları Toyota'nız için en doğru seçim

Motor ve dişli yağları, aracınız için görünmeyen ama hayati önem taşıyan koruyucu maddelerdir. Bu yüzden Toyota Orijinal Yağları Toyota'nız için en doğru seçim.
Toyota olarak dünyanın en iyi motorlu taşıtlarını üretiyor olmaktan dolayı guruluyuz. Doğal olarak müşterilerimize sunduğumuz her türlü yedek parça ve aksesuar da her yönüyle test edilmiş, tamamen güvenilir ve Toyota marka araçlarla %100 uyumludur.
Motor yağları, aracınızın görünmeyen bir parçası olmasına rağmen hayati önem taşımaktadır. Bu sebeple, sunduğumuz en üst kalitede motor yağları tüm orijinal parça gruplarımızın önemli bir kısmını oluşturmaktadır.

Tüm Toyota motor yağları, uluslararası tanınan API (Amerikan Petrol Enstitüsü) ve ACEA (Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği) standartlarını karşılamanın yanı sıra kalite ve performansla ilgili daha yüksek standartları da karşılar. Toyota'da, geliştirilen yağların en yüksek performansı vermesi için optimum kalite ve özelliklerde oluşunu sağlamak amacıyla gerçek araç ve parçaları üzerinde testler yapılır.

TGMO (Toyota Orijinal Motor Yağları) ürün gamı dizel motorlar için özel olarak geliştirilmiş motor yağlarından, mineralden sentetiğe, yüksek performanstan genel kullanıma kadar her türlü motor yağını içerir. Dişli yağları TGMO (Toyota Orijinal Motor Yağları) ürün gamının öneli bir kısmını oluşturur ve üniversal dişli yağları ve otomatik şanzıman yağlarını da içerir.

TGMO (Toyota Orijinal Motor Yağları) ürün gamı, mevcut ve geçmişte satılan tüm Toyota modelleri için özel olarak geliştirilmiştir. Bu sebeple, hangi Toyota modelini kullanıyor olursanız olun, Toyota Yetkili Servisleri'nin size sunduğu tüm TGMO (Toyota Orijinal Motor Yağları) ürünleri ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacaktır.

Üstün kalite
Tüm Toyota orijinal motor yağları, Toyota motorlarının özelliklerine ve API ile ACEA gibi sektör standartlarına en ideal şekilde uyum sağlamak amacıyla yapılan yoğun araştırma ve geliştirme çalışmalarının sonunda üretilmiştir. Bütün Toyota orijinal motor yağları, beş temel işlevi karşılar:

Yağlama
Yağın içindeki sürtünme önleyiciler, ince ve güçlü bir kaplama alanı oluşturur ve bu alan hareketli metal parçaların birbiri üzerinden kolayca kaymasını sağlar. Bu koruma alanı olmazsa, sürtünmeden dolayı motorda aşırı ısınma oluşur ve motor yanar.

Sızdırmazlık
Piston ve silindir yüzeyi arasındaki ölçü son derece az olmasına rağmen, arada çok küçük bir boşluk kalmaktadır. Yağ, bu açıklığı kapatarak kompresyon kaçağını önler ve sıkıştırma oranını, dolayısıyla motor gücünü korur.

Soğutma
Yağın daha az bilinen fakat hayati önemi olan bir yanı da soğutma sıvısı olarak işlev görmesidir. Motorun daha sıcak bölgelerindeki ısıyı alır ve taşıyarak yağ soğutucusundan geçerken dışarıya atar.

Temizleme
Yağın içindeki deterjanlar, sıcak bölgelerde kurum oluşmasını engeller. Bu, motorun, özellikle de pistonların temiz kalmasını sağlarken, piston segmanlarının da sıkışmasını engeller.

Pas önleme
Motordaki yanma sonucu oluşan asitler, pas ve korozyon oluşumuna neden olabilir. Yağın içindeki özel katkılar bu asitleri nötralize ederek pas ve korozyon oluşumunu engeller.

MOTOR YAĞLARI


- Sentetik Motor Yağı SAE 5W-40
Toyota sentetik motor yağı, sürücülerin ihtiyaç duyduğu en üst seviyede yağlamayı ve daha fazlasını karşılayacak niteliktedir. Sabit viskozite kontrolü, termal denge ve düşük sıcaklıkta mükemmel akışkanlık sağlar. Toyota sentetik motor yağı, Antalya'nın sıcağında da Erzurum'un dondurucu soğuğunda da aynı korumayı sağlar.
ACEA: A3 / B3 / B4
API: SL / CF

Yarı Sentetik Motor Yağı SAE 10W-40  Toyota yarı sentetik motor yağı, yüksek performans motorlarında mükemmel korumayı sağlamak amacıyla en gelişmiş yağlama teknolojisi ile üretilmiştir. Çok geniş bir sıcaklık aralığında yüksek termal denge sağlayarak çalışabilir. Bu sayede motor ömrünü uzatırken, yağ sarfiyatını da azaltır.
ACEA: A3 / B3
API: SL / CF

Premium Motor Yağı SAE 15W-40
Toyota premium motor yağı, ilk çalışma anındaki sürtünmeyi ve sıcaklık gerilimini azaltarak, motorunuzu aşırı sürtünmeden kaynaklanan zararlı etkilere karşı korur. Özel formülü, metal yüzeyleri motor atık ve tortulardan korur ve böylece motor ömrünü uzatır.
ACEA: A2 / B2
API: SL / CF

Sentetik Motor Yağı SAE 5W-30
Toyota sentetik motor yağı, sürücülerin ihtiyaç duyduğu en üst seviyede yağlamayı ve daha fazlasını karşılayacak niteliktedir. Sabit viskozite kontrolü, termal denge ve düşük sıcaklıkta mükemmel akışkanlık sağlar. Toyota sentetik motor yağı Antalya’nın sıcağında da Erzurum’un dondurucu soğuğunda da aynı korumayı sağlar.
ACEA:A5/B5 A1/B1
API: SL/CF

Düşük Sürtünmeli Motor Yağı SAE 0w-20 Formula xs
Toyota SAE 0w-20 motor yağı hibrit motorlar ve diğer yakıt verimli motorda kullanılabilmektedir. Sentetik formülü sayesinde motor aşınmasını önlerken, yakıt ekonomisini de sağlamaktadır. Düşük viskozitesi sayesinde sık dur kalklarda kritik motor parçalarının korunmasını sağlar.
ACEA:SM/SL  API: GF-4

Premium Motor Yağı 0w-30 C2
Toyota Premium Motor Yağı, ilk çalışma anındaki sürtünmeyi ve sıcaklık gerilimini azaltarak, motorunuzu aşırı sürtünmeden kaynaklanan zararlı etkilere karşı korur. Özel formülü sayesinde, dizel partikül filtreli modern dizel motorlara çok uygun üstün kaliteli bir motor yağıdır.
ACEA: C2
JASO: DL-1

DİŞLİ YAĞLARI


Üniversal Dişli Yağı SAE 80W-90
Toyota üniversal dişli yağı SAE 80W-90, yüsek basınç altında katkılarla zenginleştirilmiş parafinli mineral bir yağdır. Mükemmel termal dengesi sayesinde çok yüksek sıcaklıklarda bile kritik parçaları tortu ve atıklardan korur, temiz tutar. Bu sayede hem düz şanzımanda, hem de nihai dişli ünitelerinde kullanılır.
API: GL-4 / GL-5

Sentetik Dişli Yağı SAE 75W-90 
Toyota sentetik dişli yağı SAE 75W-90, yüksek standartlı kalitesi ile şanzıman, hipoid arka aks ve direksiyon kutularında kullanılmaktadır. Dayanıklı termal dengesi, hayati parçaları yüksek sıcaklıklarda tortu ve atıklardan korur. Bu sayede hem düz şanzımanda, hem de nihai dişli ünitelerde kullanılabilir.
API: GL-4 / GL-5

Tahditli Kaymalı Diferansiyel SAE 85W-90 
Toyota tahditli kaymalı diferansiyel yağı, parafin bazlı yağlardan yüksek kaliteli incelticiler kullanılarak ve yüksek performanslı katkı maddeleri karıştırılarak elde edilmiş mineral bazlı bir EP yağıdır. Bu yağ özellikle tahditli kaymalı diferansiyelle donatılmış hipoid arka akslar için önerilir. API GL-5 standardını sağlaması gereken EP yağlarına ihtiyaç duyulan konvansiyonel aks ve diferansiyellerde de kullanılabilir.
API: GL-5

Otomatik Şanzıman Yağı 
Toyota otomatik şanzıman yağı, rafine bazlı yağlar ile özel katkıların dengeli olarak karıştırılmasından elde edilmiş bir sıvıdır. Standart D-III otomatik şanzıman yağı, sadece otomatik şanzıman yağı olarak değil, hidrolik direksiyon yağı ve multigrade hidrolik sıvısı olarak da kullanılabilir (ISO 32 derecesine kadar). T-IV otomatik şanzıman yağı, sadece Toyota otomatik şanzımanları için geliştirilmiştir. D-III / T-IV

Diferansiyel Dişli Yağı LT 75w-85 
DGO 75w-90’dan %0.5 yakıt ekonomisi sağlayan ve yüksek oksidasyon dengesi ve anti-korozyon koruma özelliği sayesinde yakıt ekonomisi de sağlayan yüksek kaliteli bir dişli yağıdır.
API: GL-5

Haber ve Etkinlikler

Yeni Toyota Corolla ve Yeni RAV4’e Euro NCAP’ten 5 Yıldız Yeni Toyota Corolla ve Yeni RAV4’e Euro NCAP’ten 5 Yıldız Toyota, “Sıfır Kaza” hedefi paralelinde güvenlik konusundaki çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Yeni Toyota Safety Sense 2 sistemini Corolla’nın tüm hibrit versiyonlarında ve RAV4 modellerinde standart olarak sunan Toyota, kullanıcılarını ileri güvenlik teknolojileriyle koruyor. Pazarlama Dünyası RAV4 ve Camry Lansmanını Konuştu Pazarlama Dünyası RAV4 ve Camry Lansmanını Konuştu Toyota birçok farklı mecrada yaptığı yenilikçi iletişim çalışmalarının yanında dijital alanda da sektöre yön veren farklı projelere imza atıyor. Türkiye’deki hibrit ürün gamını lüks segmentte Yeni Camry Hybrid ve SUV segmentindeki Yeni RAV4 Hybrid ile genişleten Toyota, bu iki yeni modelin lansmanında ünlü isimleri dijital platformdan yaptığı canlı yayında buluşturdu. GR Supra GT Cup Başlıyor GR Supra GT Cup Başlıyor Toyota’nın spor otomobiller arasında bir “fenomene” dönüşen efsanevi modeli Supra’yı baştan yaratan TOYOTA GAZOO Racing, aynı zamanda GR Supra GT Cup'ı da başlatarak e-motorsporları dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Tek markalı bu seri, PlayStation 4'te Gran Turismo Sport oyununda yer alıyor. Toyota, Wellbeing Programı ile “Önce Çalışan Mutluluğu” Diyor Toyota, Wellbeing Programı ile “Önce Çalışan Mutluluğu” Diyor Toyota Türkiye “önce çalışan mutluluğu” diyerek yeni bir program başlattı. Çalışanların her yeni güne “İyi ki Toyota’da çalışıyorum” diye başlamasını hedefleyen Toyota Türkiye İnsan Kaynakları, “Wellbeing Programı” ile çok daha mutluluk ve motivasyon sağlayan bir şirket olmayı amaçlıyor.
Spor Otomobil Efsanesi Geri Döndü: Toyota GR Supra Spor Otomobil Efsanesi Geri Döndü: Toyota GR Supra Toyota’nın spor otomobiller arasında bir “fenomene” dönüşen efsane modeli Supra, tamamen yeni beşinci nesli ile yollara geri dönüyor. Öne yerleştirilmiş altı silindirli motoru ve arkadan itiş gücüyle yeniden benzersiz bir sürüş deneyimi sunan Toyota GR Supra, sportif ruhu ile tekrar yollara çıkıyor. Toyota, Yaris WRC ve Tanak ile WRC Şili Rallisi’nin Galibi Oldu Toyota, Yaris WRC ve Tanak ile WRC Şili Rallisi’nin Galibi Oldu TOYOTA GAZOO Racing, Yaris WRC ile yeni bir zafere daha imza attı. Dünya Ralli Şampiyonası’nın 6. yarışı olan ve ilk kez düzenlenen Şili Rallisi, takımlar ve pilotlar için birçok bilinmeyeni beraberinde getirse de, TOYOTA GAZOO Racing yarışı ilk sırada tamamladı. Toyota 2018-19 WEC Dünya Şampiyonluğu’nu Garantiledi Toyota 2018-19 WEC Dünya Şampiyonluğu’nu Garantiledi Toyota’nın FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda mücadele eden yarış takımı TOYOTA GAZOO Racing, sezonun sondan bir önceki yarışı olan Spa-Francorchamps’ı kazanarak şampiyonluğunu garantiledi. 6 saat süren yarışa olumsuz hava koşulları damga vursa da, finişe ilk sırada ulaşan, Fernando Alonso, Sebastien Buemi ve Kazuki Nakajima’nın kullandığı Toyota TS050 Hybrid yarış aracı oldu. Toyota’dan Yapay Zeka ve Robotik Girişimleri Desteklemek İçin 100 Milyon Dolarlık Yeni Kaynak Toyota’dan Yapay Zeka ve Robotik Girişimleri Desteklemek İçin 100 Milyon Dolarlık Yeni Kaynak Toyota’nın Silikon Vadisi’nde yer alan Toyota AI Ventures (TAIV) girişimi, teknolojik gelişmeleri hızlandırmak adına 100 milyon dolarlık yeni bir fon açıkladı. Buna göre bu yeni fon, otonom mobilite ve robotik teknolojiler üzerine çalışan yeni girişimlere kaynak sağlayacak.
Çerez ayarlarınız

Size daha iyi bir hizmet verebilmek için İnternet sayfamızda çerezler kullanıyoruz. Bundan memnunsanız İnternet sayfasını normal şekilde kullanabilirsiniz veya çerez ayarlarınızı nasıl değiştireceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Kabul ediyorsanız onay kutusunu işaretleyerek tercihlerinizi doğrulayın veya kabul etmiyorsanız kutudaki işareti kaldırın: