Hibrit nedir?

Toyota Hybrid

Eski tarz araç kullanmayı geride bırakmanın zamanı geldi. Toyota Hibrit modelleri yakıt tasarrufu sağlar, emisyonları azaltır ve hatta prize gerek duymadan bataryalarını şarj eder. Bu araçlara sahip olmanın karmaşık bir şey olduğunu düşünebilirsiniz ama aslında tam tersi geçerlidir. Hayatınızı kolaylaştırmak için tasarlanmışlardır.

Hybrid=Toyota

En geniş hibrit model seçeneğine sahip Toyota, 10 milyondan fazla hibrit otomobil satışıyla dünyanın geleceğini değiştirdi. Şimdi sıra Türkiye’de... toyotahibrit.com

Hybrid Synergy Drive teknolojisi

Hibrit araçları kullanmanın hiçbir karmaşık yanı yoktur. Toyota'nın nasıl bu araçları diğer araçlar kadar kolay kullanmanızı sağladığını keşfedin.

İki kat güç, iki kat tepki

Hibrit araçlarımız iki motora sahiptir: biri benzinli ve diğeri elektriklidir. Birlikte çalışarak ihtiyacınız olduğunda pürüzsüz güç sağlar ve yüksek tork tepkisi verirler. Daha fazla performansa ihtiyaç duyduğunuz durumlarda, güç düğmesine basarak hemen karşılık alabilirsiniz.

double power
Her yolculukta akıllı güç

Hızlanma: Her iki motor birlikte çalışarak araca maksimum performans sağlar.
Yavaşlama ve Frenleme: Sistem aküyü şarj etmek için kinetik enerjiyi geri dönüştürür.
Hızlı Sürüş: Benzinli motor aracı hareket ettirirken elektrik motoru yardımcı olur.   
Hareketsiz: Her iki motor da otomatik olarak durduğu için rölanti sırasında enerji israfı olmaz.

intelligent-power
Bir damlayı bile israf etmeyen yakıt tasarrufu

Çoğu araçta şehir içi kullanımın yakıt tüketimini artırdığını herkes bilir. Hibrit araçlar çoğu araçtan farklıdır. İlk olarak, 100 km'de 3.3 litre gibi etkileyici yakıt tüketim değerleri sunmak için enerjiyi geri dönüştürürler ve bu sırada iki motor birbiri ile uyum içinde çalışır. Bu fark edilebilir bir tasarruftur ve aracınızı Eco modunda kullanarak daha da az yakıt tüketebilirsiniz. Elbette bu tüketimi de tamamen ortadan kaldırmak isterseniz EV elektrikli sürüş moduna geçin, pedala hafif basarak sürüş yapın ve 50 -65 km/saat'e kadar hızlanırken hiç yakıt kullanmadan hareket edin (Batarya doluyken).

fuel economy
Sessiz bir dinginlik hissi

Hibrit araçlarımızda EV elektrikli sürüş modunu seçtiğinizde çok şaşıracaksınız, çünkü hiçbir şey hissetmeyeceksiniz! Motorun sessizliği ve üstün dinginliği, inanmak için deneyimlemeniz gereken bir şeydir. EV elektrikli sürüş modu aynı zamanda sıfır emisyon üretir ve son derece pürüzsüz bir sürüş sağlar. Aracın içini çok huzurlu bir hale getirir.

quietness-tranquilit
Düşük emisyonu görmezden gelemezsiniz

Elektrik motoru ile benzinli motorun mükemmel birlikteliği sayesinde Hibrit araçlarımızın emisyon değerleri 82 g/km'ye kadar düşüktür ve bu bir aile otomobili için inanılmaz derecede düşük bir değerdir. EV elektrikli sürüş modunda hareket ederken hiçbir emisyon üretmeden 50-65 km/saat'e kadar hızlanabilirsiniz (batarya doluyken). Şişirdiğiniz bir balonu patlattığınızda bile bundan daha fazla CO2 yayarsınız.

reduced emissions

Hibrit teknolojisi ile ilgili daha fazlasını keşfet

Hibrit ana sayfasına geri dön
E-Gizlilik Politikamız

Size daha iyi hizmet verebilmek için web sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayarları değiştirmek istiyorsanız çerezlerinizi buradan yönetebilirsiniz.