1. Toyota Dünyası
  2. Toyota Safety Sense
Ne aramıştınız?
Beyond Zero

 

 

Toyota Safety Sense

Ön Çarpışma Önleyici Sistem

“Toyota Safety Sense”

Toyota Safety Sense içinde yer alan Ön Çarpışma Önleyici Sistem, yoldaki diğer araçları algılamak için kamera ve lazer sensörleri kullanır. Olası bir çarpışma algılandığında, sürücü sesli ve görsel olarak uyarılır; şartlara göre fren desteği devreye girer. Sürücü fren yapmak için geç kalırsa, çarpışmayı önlemek ya da çarpışmanın şiddetini azaltmak için sistem otomatik olarak fren yapar. Ek olarak, bazı versiyonlarda sunulan Yaya ve Bisikletli Algılama Özellikli Ön Çarpışma Önleyici Sistem, bisikletlileri gündüz; yayaları ise gece ve gündüz algılayarak sürücüye yardımcı olur.

Şerit Takip Sistemi

“Toyota Safety Sense”

Toyota Safety Sense içinde yer alan Şerit Takip Sistemi, kamera yardımıyla yoldaki şerit çizgilerini algılar. Otomobil sinyal vermeden bulunduğu şeridin dışına çıkmaya başladığında sistem sürücüyü sesli ve görsel olarak uyarır. Bu sayede sürücü, şeritte kalmak için direksiyona gerekli müdahaleyi yapar. Ek olarak, bazı versiyonlarda sunulan Akıllı Şerit Takip Sistemi, direksiyonu şerit içine doğru iterek aracın şeritte kalmasına yardımcı olur. Ayrıca bu özellik, Adaptif Hız Sabitleme Sistemi ile beraber kullanıldığında direksiyon desteği sağlayarak aracın şeridi ortalamasını da sağlar.

Otomatik Yanan Uzun Farlar

“Toyota Safety Sense”

Toyota Safety Sense içinde yer alan Otomatik Yanan Uzun Farlar, gece sürüşlerinde kullanıcılar için görüşü artırır. Kamera, karşı yönden gelen ve önde ilerleyen araçların farlarını algıladığı gibi, sokak lambalarının parlaklığını da takip eder. Daha güvenli bir gece sürüşü için kısa ve uzun farlar arasındaki geçişi otomatik olarak yapar.

Adaptif Hız Sabitleme Sistemi

“Toyota Safety Sense”

Toyota Safety Sense’in Adaptif Hız Sabitleme Sistemi, öndeki araç ile arada önceden belirlenmiş minimum mesafeyi korur. Bu mesafe kısalırsa sistem, hızı düşürmek için fren yapar ve stop lambaları yanar. Mesafe tekrar artarsa, sürücü belirlenmiş olan seyir hızına ulaşana kadar hız yavaşça artırılır.

Toyota Safety Sense’i Keşfedin


Standart olarak sunulan Toyota Safety Sense, aktif güvenlik teknolojileri paketidir. Toyota’nın en gelişmiş güvenlik donanımlarının teknoloji ile buluştuğu bu paket, olası kaza ve çarpışmaları önlemek için tasarlandı. Toyota Safety Sense ile gelen Ön Çarpışma Önleyici Sistem, Otomatik Yanan Uzun Farlar, Şerit Takip Sistemi ve Adaptif Hız Sabitleme Sistemi gibi özellikler sürücü yardımına yeni boyutlar kazandırıyor. Bu sayede Toyota, hem sürücüsüne huzur dolu bir sürüşün anahtarını sunuyor hem de yayaların güvenliğini kontrol altına alıyor.

Toyota Safety Sense İle Emin Ellerdesiniz

*Toyota Safety Sense özellikleri versiyonlara göre farklılık gösterebilir.

Toyota Türkiye "Toyota Safety Sense"i yukarıda belirtilen özellikleriyle sunuyor. Bu web sayfası, web sayfasındaki içerikler, web sayfasındaki bilgilerin ve grafiklerin (örnekleme yapılan araçların gövde renkleri de dahil) doğruluğu konusunda Toyota Türkiye sorumluluk almaz. Toyota Safety Sense'in modellere, donanım seviyelerine (Gösterilen bazı modeller standart donanıma dahil olmayan ekipmanlar içerebilir. Teknik ve donanım özelliklerini lütfen inceleyin) ve otomobilin satın alındığı ülkeye göre değişkenlik gösterebilir. (Tüm bilgilere size en yakın Toyota Plaza'dan ulaşabilirsiniz).

Toyota Safety Sense gibi yeni güvenlik sistemleri şöförün yerini almak için değil, sürücüye kolaylık sağlaması için tasarlandılar. Sürücü güvenlik sistemleri devrede olduğu durumlarda da mutlaka araç kontrolunu elinde bulundurmalıdır. Toyota Safety Sense’in dış sebeplerden ötürü engellendiği veya çalışmadığı durumlarda Toyota sistemin kullanılmasından doğan sonuçlardan sorumlu değildir.