1. Toyota Dünyası
  2. Beyond Zero
Ne aramıştınız?
Beyond Zero

 

 

Hedefimiz Beyond Zero

Düşük emisyonların ötesine geçme yollarımız hakkında bilgi edinin
Hedefimiz sıfır değildir. Bu 1997'de hibrit teknolojisi ile başlayan ve plug-in hibrit ve akülü elektrikli araçlar ile devam eden elektrikli araç yolculuğumuzun sadece bir adımıdır. Hidrojenle çalışan araçlar ürettik. Otobüs, kamyon ve hatta teknelerde yalnızca su üreten hidrojen enerjisini kullandık. Düşük emisyondan sıfır emisyona, daha fazla hareket kabiliyetinden herkes için daha iyi bir topluma ilerledik. Daha fazlasını yapmak mümkünse neden sıfırda duralım?

Beyond Zero Emisyon

20 yıldan uzun süre önce, sıfır emisyon hedefi bizi dünyanın ilk seri üretim hibrit aracını geliştirmeye yönlendirdi. Bu motivasyonumuz günümüzde de Plug-in Hibritler, sıfır emisyonlu Akülü Elektrikli Araçlar ve hidrojenli araçlar ile devam ediyor. Elektrikli araçlar konusunda lideriz ve bununla yetinmeyeceğiz. 2025'e kadar 40 adet yeni veya güncellenmiş elektrikli aracı piyasaya sunmayı planlıyoruz. Böylece elektrikli güç aktarma sistemleri alanında en geniş ürün gamını sunacağız. Bu şekilde herkes doğru teknolojiye doğru zamanda, ihtiyacına uygun şekilde ulaşabilecek.

Hibrit. Tartışılmaz liderlik

Dördüncü nesil hibrit modellerimiz ile aracı prize takıp şarj etmeden şehir içinde %70'e kadar oranla emisyon üretmeden sürebilirsiniz.

Plug-in Hibrit. Sıfır emisyonun ötesine geçin

Plug-in Hibritlerimiz tek bir şarj ile, emisyon üretmeden 75 km'ye kadar tamamen elektrikli sürüş yapabilir. Elektrikli hibrit araçlarımızın tüm avantajlarının yanı sıra uzun yolculuklarda da size iç rahatlığı sunarlar.

Akülü elektrikli. %100 oranında sıfır emisyon

BZ4X ile tanıtılan ve 20 yıldan fazla elektrikli araç uzmanlığından güç alan Toyota bZ4X konsept araç, herkesin daha rahat hissettiği, daha güvenli bir topluma katkıda bulunan yeni Akülü Elektrikli Araç ailemizin geleceğini yansıtmaktadır.

Hidrojen yakıt hücresi. Tek emisyon sudur

Kısa sürede yakıt alabilen ve sürüş menzili 500 km üzerinde olan öncü aracımız hidrojenli Mirai, su dışında bir emisyon üretmeyen çevreci ve güçlü bir performans sunar.

Sürüşten keyif alma özgürlüğü

Concept-i RIDE, yalnızca kumanda çubuğuyla kontrol edilen, tekerlekli sandalye ile kullanılabilen bir elektrikli araçtır. Benzersiz koltuk yerleşimi ve otomatik sürüş işlevleri herkese özgürlük ve iç rahatlığı sunar.

Son kilometrede özgürlük

İster ayakta, oturur halde veya tekerlekli sandalyede olun, eğlenceli ve çevreci Walking Area BEV (akülü elektrikli araç) yolculuğun son kilometresinde herkesin şehir içinde hızla hareket edebilmesini sağlar.

Herkesin yarışabilmesi için özgürlük

Özgürce hareket edebildiğinizde her şeyin mümkün olduğuna inanıyoruz. Olimpiyatlar ve Paralimpik Olimpiyatlar'ın Uluslararası Mobilite Ortağı olarak sonunda herkese hareket imkanı sunma vizyonumuzu gerçekleştiriyoruz.

Herkes için özgürlük

APM (Accessible People Mover) özellikle Olimpiyat Stadyumu gibi Tokyo 2020 tesislerinde özel ulaşım ihtiyaçları olan katılımcılara yardımcı olmak için geliştirilmiştir.

Sıfırın ötesinde başka ne vardır? Peki ya araç içinde, üzerinizde veya İnternet üzerinde herkes için gerçekten unutulmaz deneyimler? Veya bizi trafik kazalarını sıfıra indirme hedefimize bir adım daha yaklaştıracak olan gelişmiş güvenlik teknolojileri. Aracımızın kalite ve güvenilirlik konusundaki itibarını ihtiyaçlarınıza daha uygun hizmetler ile bir araya getiriyoruz. Sıfırın ötesine geçtiğimizde tüm deneyimler daha güvenli ve daha eğlenceli oluyor.

Sizi anladığımızı hissettiğiniz yolculuklar

Tam otomatik LQ konsept araçta "Yui" adlı güçlü ve yapay zekayla çalışan bir yardımcı vardır. Alışkanlıklarınızı öğrenerek size daha uygun bir deneyim sunabilir ve böylece aracınız ile daha güçlü bir bağ kurabilirsiniz.

Daha fazla güvende hissettiğiniz yolculuklar

Toyota Safety Sense, araçlarımızın karıştığı kazaları önlemek veya hafifletmek için tasarlanmış bir aktif güvenlik paketidir. Bizi trafik kazalarını ortadan kaldırma yönündeki hedefimize bir adım daha yaklaştırır.

Bağlantıda hissettiğiniz yolculuklar

MyT Bağlantılı Hizmetler akıllı telefon uygulaması, Hibrit Kılavuzu ve Aracımı Bul gibi özellikleri ile Toyota'nızın içinde ve dışında daha fazla kontrol sahibi olduğunuzu hissettirir, sürüşü daha güvenli ve daha eğlenceli kılar.

Engel tanımayan yolculuklar

Tamamen elektrikli i-ROAD, Active Lean teknolojisi ve arka tekerleklerdeki direksiyon sistemiyle bir motosikletin kıvraklığını otomobillerin konfor ve güvenliği ile bir araya getirir. Şehir içinde yolculukların ilk veya son kilometreleri için mükemmeldir.

Toplu taşımanın ötesi

Çevre Hedefi 2050 kapsamında sıfır emisyon yolculuğumuzun daha da ileriye gitmesini istiyoruz. Sınırları aşarak emisyon üretmeyen bir toplum kurmak istiyoruz. Hidrojen çevreci ve sürdürülebilir bir enerjidir. Ürün ve faaliyetlerimizin çevre üzerindeki etkisini azaltmamıza ve daha iyi bir topluma katkıda bulunmamıza yardımcı olur. Konu A noktasından B noktasına gitmek, konutları ısıtmak veya şehirlere elektrik temin etmek olduğunda, inovasyonlarımızın bize daha iyi bir dünya sunmasını istiyoruz. Hiçbir şeyin geride bırakılmadığı bir dünya.

Caetanobus: Avrupa'nın ilk yakıt hücreli otobüs filosuna güç veren sıfır emisyonlu hidrojen teknolojimiz, toplu taşımada da çevreciliğinden ödün vermez ve emisyon olarak yalnızca su buharı üretir.

Şehirlerin ötesinde

Japonya'daki Fuji Dağı'nın eteklerindeki 175 hektarlık bir araziye kurulan Woven City adlı prototip şehir, insanların yaşadığı, çalıştığı ve eğlendiği, tamamen Toyota hidrojen yakıt hücrelerinden güç alan, tamamen bağlantılı bir ekosistem olacaktır.

Ticaretin ötesi

Otel odaları, perakende deneyimi, paylaşımlı araç gibi alanlarda kullanılabilen e-Palette, mobil ticaret vizyonumuzu yansıtmaktadır. Tüm müşterilerin ihtiyaçlarını doğrudan kapılarına getiren sıfır emisyonlu, isteğe göre değişiklik yapılabilen bir araçtır.

Toplumun ötesi

Hidrojen enerjisi, fosil yakıtlar yerine kullanılabilecek sürdürülebilir bir enerjidir. Kamyon ve teknelere güç vermekten konutları ısıtmaya kadar her konuda, hidrojen kullanan bir topluma dönüşme alanında önemli bir rol oynamaya hazırız. Böylece tek emisyon su olacaktır.