1. Filo
 2. Rent a Toyota
Ne aramıştınız?
Beyond Zero

 

 

Rent a Toyota

Kobilere, esnaflara ve kurumsal firmalara en uygun Toyota modellerini avantajlı kurumsal araç kiralama fiyatları ile kiralayın.

Rent a Toyota kapsamında kurumsal müşteriler, 1 araç dahi bile olsa en avantajlı fiyatlarla oto kiralama yapabilecekler. Kobiler başta olmak üzere tüm kurumsal müşteriler, Toyota Plazalar’a giderek kurumsal araç kiralama hizmeti ile tüm avantajlara erişebilecekler.

Neden Rent a Toyota?

Rent a Toyota kiralama, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için çözüm ortağı olarak uzun dönem araç kiralama kolaylığı sağlıyor. Uzun dönem kurumsal araba kiralama hizmeti kapsamında pek çok avantaj içeren ek hizmetler de sunuluyor. 

Ödeme Kolaylığı

Ödemeler aylık faturalandırılacağı için sermaye ayrılması gerekmemektedir.

Vergi Avantajı

Araç kiralama bedelinin tamamı gider kaydedilerek, KDV'si de ödenecek KDV'den mahsup edilir.

Bakım & Onarım Yönetimi

Bakım-onarım, hasar, sigorta vb. işlemlerin takibi ve finansmanı Rent a TOYOTA tarafından karşılanır.

İkame Araç Kolaylığı

Aracınız kaza ya da arıza yaptığında Rent a Toyota size, ücretsiz olarak geçici bir araç tahsis eder.

Filo Yönetimi

Araçta oluşabilecek sorunlar, profesyonel ekip tarafından hızlıca çözümlenir ve raporlanır.

İkinci El Değer Riski

İkinci el satış işlemleri ve ikinci el piyasa riskleri operasyonel kiralama firmasına aittir.

Operasyonel Kurumsal Oto Kiralama Süreci

Operasyonel araç kiralama sürecinde, operasyonel ve finansal avantajlarından en verimli biçimde yararlanmanız için;

 • Mevcut araç parkınız incelenir.
 • Filo ihtiyaçlarınız belirlenir.
 • Araç politikanız belirlenir.
 • İhtiyacınıza uygun marka ve model tespit edilir.

Rent a Toyota Kurumsal Araç Kiralama Avantajları


Teknik Destek

Bakım & Onarım

Periyodik bakım ve onarım hizmetleri sadece yetkili servislerde verilir.

Lastik Yönetimi

50.000 km’de bir değiştirilebilir dört mevsim lastiği ve 1 takım kış lastiği verilir. Ücretsiz mevsimlik lastik değişimi gerçekleştirilir ve kullanmadığınız lastikleriniz lastik otellerinde saklanır.

Yol Yardımı

Türkiye sınırları içerisinde kaza, arıza gibi durumlarda ücretsiz 7/24 Yol Yardım Asistan Hizmeti sunulur. İçinde bulunduğunuz şartlara bağlı olarak, çekme, kurtarma, konaklama, ikame araç, seyahate devam v.b. yol yardım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Yedek Araç

Aracın kaza veya arıza sebebiyle hareketsiz kalması durumunda aylık kira bedelinin dışında ilave ücret ödemeden yedek araç kullanma imkanı sunulur.

Sigorta ve Hasar Yönetimi

Müşterilerimize güvenli seyahat imkânı sağlayan sigorta hizmetimiz, genişletilmiş kasko sigortası, üçüncü şahıslara karşı mali sorumluluk sigortaları (Trafik ve İMM sigortası), Excess sigorta, sürücü ve/veya yolcular için ferdi kaza sigortasını kapsamaktadır.

Yakıt Yönetimi

Anlaşmalı olduğumuz akaryakıt sağlayıcılarından hızlı, güvenli, kolay kontrol edilebilir ve indirimli akaryakıt alımı sağlanır. Bu hizmet için müşteri talebine istinaden sözleşme ve ayrı bir teklif sunulmaktadır. Bu hizmet opsiyoneldir.

Yönetim & Danışmanlık

Trafik Cezası & Takibi

Kesilen trafik cezalarının tarafımıza ulaşması ile yasal süre olan 15 gün içinde indirimli olarak ödenir, gerekli evrakları ve ödeme makbuzunu, bedelini yansıtarak faturası ile tarafınıza ulaştırırız. Böylece bu tür ayrıntılar ile uğraşmadan iş ve zaman kaybınızı önleriz.

Toplam Sahiplenme Maliyet Analizi

Şirketinizin araç politikasını, ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi göz önüne alarak birlikte belirleriz. Toplam Sahiplenme Maliyet (TCO) analizine dayanan maliyet azaltıcı planlar sunarız.

Araç Politikası Belirleme

Kesilen trafik cezalarının tarafımıza ulaşması ile yasal süre olan 15 gün içinde indirimli olarak ödenir, gerekli evrakları ve ödeme makbuzunu, bedelini yansıtarak faturası ile tarafınıza ulaştırırız. Böylece bu tür ayrıntılar ile uğraşmadan iş ve zaman kaybınızı önleriz.

Global Araç Yönetimi

Şirketinizin araç politikasını, ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi göz önüne alarak birlikte belirleriz. Toplam Sahiplenme Maliyet (TCO) analizine dayanan maliyet azaltıcı planlar sunarız.

Sıkça Sorulan Sorular

Tüzel kişilikler (anonim, limited şirketleri gibi) ve vergi levhası olan şahıs şirketleri (eczacı, doktor, avukat gibi) kiralama yapabilir.

Rent a Toyota’da kiralama süresi en az 24 ay, en çok 48 aydır.

Filo kiralama yapabilmeniz için alt limit yoktur, 1 araç da kiralayabilirsiniz. Toyota filo araç kiralama kapsamında çeşitli avantajları içeren hizmetleri de alabilirsiniz. 

Filo ile kiralanan araçlar için bakım, onarım, yol yardımı, geçici araç temini ve sigorta hizmetleri sunulmaktadır. 

Bakım / onarım giderleri Rent a Toyota tarafından karşılanmaktadır.

Aracınız ile kaza yaptığınızda, aracınızın çalınması durumunda veya yürümesine engel bir durum var ise yedek araç alabilirsiniz.

Sürücünün çağrı merkezini 444 88 30 numaralı telefondan araması durumunda, yedek araç dahil her konuda yardım alacaklardır.

Yedek araç talebi tarafımıza ulaştıktan sonra, araç aynı gün içerisinde teslim edilir.

Zabıt veya anlaşmalı tutanağın eksiksiz düzenlenmesi kullanıcının sorumluluğundadır.Diğer işlemleri Rent a Toyota yönetir.

Rent a Toyota, her 50.000 km'de bir takım lastik değişimini tavsiye eder. Mevsime bağlı lastik değişimi 15 Eylül – 30 Ekim ve 15 Mart – 15 Nisan tarihleri arasında yapılır.

Kiralama süresi boyunca ödemeler, sabit ödemeli Türk lirası ya da döviz bazında yapılmaktadır. Döviz üzerinden yapılan sözleşmelerde, ödemeler TCMB döviz satış kuru referans alınarak her ayın ilk iş günü TL olarak faturalandırılmaktadır.

Kiralama fiyatı içerisinde yakıt gideri dahil değildir ancak talebiniz doğrultusunda Rent a Toyota avantajları ile yakıt yönetimi hizmeti sunulmaktadır.

- Kullanıcıya Tebliğ Edilenler

Kullanıcılara tebliğ olan trafik cezaları araç sahibi olarak bize bildirilmiyor. Bu sebepten dolayı indirimden yararlanılması adına bu cezaların kullanıcıları tarafından ödenmesi ve ceza ödendikten sonra ödendi dekontunun tarafımızla paylaşılması gerekmektedir. Bu sayede mükerrer olabilecek bir ödemenin önüne geçilmiş olur. Tutanak aslı bize gönderilirse ceza bizim tarafımızdan da ödenebilir.

- Rent a Toyota’ya Tebliğ Edilenler

Araç plakasına yazılan cezalar, adresimize gelir ve bizim tarafımızdan indirimli ödenerek kullanıcıya fatura edilmektedir.

Bireysel kiralama hizmetimiz bulunmamaktadır.

Ticari araç kiralama yapmak isteyen firmaların L2 belgesi olması gerekmektedir.

 • Vergi Levhası
 • İmza Sirküleri
 • Ortaklık yapısı ve sermaye değişikliği oldu ise son durumu gösteren Ticaret Sicil Gazetesi Faaliyet belgesi (son 6 ay içinde alınmış)
 • Son 3 yıla ait kurumlar vergisi beyannameleri, bilanço ve gelir tablosu
 • Yıl sonu detay mizan haziran cetveli
 • Ortakların kimlik fotokopileri

En sık çalışılan bankaların;
 

 • Şube ismi
 • Yetkili ismi
 • Telefon numaraları gerekmektedir.

Sizi arayalım

Formu doldurun, sizi Rent a Toyota hakkında bilgilendirelim
İnceleyin (Opens in new window)