1. Araba Modelleri
  2. Yeni Land Cruiser Yakında
Ne aramıştınız?
Beyond Zero

 

 

SIRADAKİ MACERAYA HAZIR MISINIZ?
Kaydır Atla
Yeni bir maceraya başlamaya hazır mısınız?

Yeni Land CruIser Prado

Gücünü 70 Yılı Aşan Köklerinden Alıyor

Toyota, 70 yılı aşkın bir süredir güç ve dayanıklılığın simgesi haline gelen Land Cruiser Prado’yu yeniden tasarladı.

İkonik Land Cruiser Prado tarzı
Durdurulamaz 4x4 mühendisliği
Efsanevi arazi sürüş geçmişi
İnovasyonun gücü
Haberdar Ol
Formu doldurun, Yeni Land Cruiser Prado'dan ilk siz haberdar olun!
İkonik Tasarımın Kökleri
Land Cruiser Prado’ın hikayesi, Toyota BJ prototipi ile başladı. Toyota BJ, 1951 yılında Fuji Dağı’nın gözden uzak bir kesimindeki kontrol noktasına, o zamana dek bir kara aracının çıktığı en yüksek rakıma tırmanarak tarih yazdı. 1954 yılında BJ adı Land Cruiser olarak değiştirildi ve bir efsane doğmuş oldu.
Köklere Dönüş
Tasarımdan ziyade bir mühendislik eseri olan Land Cruiser Prado, en zor koşullarla baş edebileceğini açıkça vurgulayan zamansız tasarımını, modern bir yaklaşımla harmanlıyor. Yeni Land Cruiser Prado, “köklerine dönüş” tasarım diliyle öne çıkarken aynı zamanda maceracı görüntüsüyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Güçlü ve keskin hatlı tasarımıyla 4x4 araçların bu yeni referans noktası, maceracı bir ruhun metale bürünmüş hali.

Yetenek hiç bu kadar havalı görünmedi

Yeni Land Cruiser Prado’nun her bileşeninin bir amacı var. Alçak gövde çizgisi ve geniş cam tavanıyla keyifli bir sürüş deneyimi sunarken, farların köşelerde, girintili konumu, onları hasardan koruyor.

İmkânsıza meydan oku

20 inçlik jantlar, araca her arazi koşulunda etkileyici bir yol tutuşu sağlıyor. Köşeli çamurluk kemerleri de çamuru en zorlu koşullarda bile kolayca uzaklaştırıyor.

Her daim gökyüzünü görün

Yeni Land Cruiser Prado'nun tam boy panoramik tavanı sinematik anlar için tasarlandı. Maceranız sizi nereye götürürse götürsün, dünyanın içeri girmesine izin verin.

Her yönden muhteşem görüş açısı

Yeni Land Cruiser Prado’nun yüksek sürüş pozisyonu, daha geniş görüş açısı sunarak konforlu bir sürüş sağlar.

Sezgisel kontrol

Toyota’nın profesyonel ralli sürücülerinin geri bildirimleriyle geliştirilen, vites kolu çevresindeki kritik işlevli alan, ergonomisi ve kolay kullanımıyla bir tasarım ustalığının eseri.

Geniş alan

Çok yönlü ve fonksiyonel Yeni Land Cruiser Prado’nun bagajı, ikinci ve üçüncü sıra koltuklar katlanarak daha da genişletilebiliyor.

Tüm Yollar Sizin
Land Cruiser Prado, ilk günden bu yana en zorlu şartları aşarak güvenli bir şekilde yolculuk yapmanız için tasarlandı.

BENZERSİZ BİR 4X4

Alışılmış yollardan çıkıp maceraya atılmak için tasarlanan Land Cruiser Prado, çevik ve rafine elektrik kontrollü direksiyon sistemi ile tamamlanan sağlam yeni GA-F platformunu kullanıyor. Uzun hareket mesafeli süspansiyonu ve stabilizatör bağlantı kesme mekanizması sayesinde, olağanüstü tekerlek artikülasyonu sağlıyor.

HER TÜRLÜ YOL KOŞULUNUN ÜSTESİNDEN GELİR

Land Cruiser Prado'nun zamansız silueti, eşsiz bir görünümden fazlasını sunuyor. Gövdenin altındaki güçlendirilmiş, sağlam çerçevesi, gelişmiş manevra ve sürüş kabiliyetini garanti ediyor. Kısa ön aks tampon arası mesafesi ve yükseltilmiş duruşu, başkalarının üstesinden gelmeye korktuğu arazilere girebilecek yüksekliği ve ilerleme derinliğini yaratıyor.

HER ENGELİ AŞIN

Çoklu Arazi Seçimi özelliği, süspansiyon ve güç aktarma organlarını farklı arazilere göre optimize eder. Zorlu arazilerde ilerlerken, hızın sorumluluğunu üstlenen Crawl Kontrol özelliği sayesinde, yalnızca direksiyon hakimiyetine odaklanabilirsiniz.

Haberdar Ol
Formu doldurun, Yeni Land Cruiser Prado'dan ilk siz haberdar olun!