1. Satış Sonrası Hizmetler
 2. Toyota Garanti Sistemi
 3. Toyota Garanti ON
Ne aramıştınız?
Beyond Zero

 

 

Toyota Garanti ON

Bakıma Gelen Toyota’lar 10 Yıl'a Kadar Garantili Çıkar!

10 Yıl / 160.000 Km'ye Kadar Garanti

10 yaşına kadar olan, 160.000 km'yi geçmeyen ve gerekli şartları sağlayan araçlarınız için Toyota Garanti ON programından yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Garanti İle Aracınızı Koruyun

Toyota Garanti ON ile aracınızın uzun ömürlü koruma planını oluşturun. Gerekli şartlara sahip aracınızı periyodik bakım için Yetkili Servislerimize getirdiğinizde, size sunulan ücretsiz garanti ile aracınızı güvence altına alıyoruz.

Her Bakımda Yararlanın!

Gerekli şartları sağlayan aracınızın garantisi, her periyodik bakımın ardından ücretsiz olarak aracınızın bakım periyoduna göre 1 yıl / 15.000 km ya da 1 yıl / 10.000 km daha uzar.

Kaçıncı Sahibi Olursanız Olun!

Aracınızın ilk sahibi olmasanız da, Toyota Garanti ON'dan 10 yıl /160.000 km'ye kadar ücretsiz yararlanabilirsiniz.

İlk Kez Gelenler de Faydalanır!

Toyota Garanti ON’dan faydalanmak için aracınızın önceki bakımlarını Toyota Yetkili Servislerinde yaptırmış olma şartı aranmaz.

Aracınızın Değeri Artar!

Toyota Garanti ON programı ile aracınızı satarken garantili olarak satarsınız, bu sayede aracınızın 2. El değerine değer katılır ve satışı kolaylaşır. Toyota Garanti ON kanuni garanti kapsamında değildir.
Toyota'nızın ve sizin güvenliğiniz için buradayız. Siz de Toyota Garanti ON fırsatıyla ilgili daha fazla bilgi almak için en yakın Yetkili Servisimize başvurabilirsiniz. Aracınıza ve sürüş deneyiminize değer veriyoruz ve Toyota olarak her zaman yanınızdayız.

E sizin aracınızın ne eksiği var?

Otomobillerimize ve Yetkili Servislerimize o kadar güveniyoruz ki, size muhteşem bir garanti sistemi sunuyoruz. Üstelik aracınızın 2. El değerine de değer katıyoruz.

 • Nasıl Mı?

 •  

  Toyota’nızın kaçıncı sahibi olursanız olun, 10 yaş ve 160.000 km’nin altındaki aracınızı:

  • Periyodik bakım için Toyota Yetkili Servisleri'ne getirin: 
  • 1 yıl / 15.000 km veya 1 yıl / 10.000 km (aracınızın bakım periyoduna göre ve hangisi önce gelirse) Toyota Garanti ON Sistemi'nden ücretsiz faydalanın. 
  • 10 yıl / 160.000 km'ye kadar Toyota Garanti ON Sistemi'nden yararlanabilirsiniz.

Üretici garanti başlangıç tarihinden itibaren 10 yıl veya 160.000 km yi doldurmamış olan Toyota marka araçların Toyota servislerinde yaptırdığı periyodik bakım sonrası belirlenen şartları sağlaması durumunda 1 yıl veya 10.000 km(konvansiyonel araçlarda) veya 1 yıl veya 15.000 km (hybrid araçlar, Toyota Proace City ve Toyota Proace City Cargo) boyunca garanti* hakkı kazanmasıdır. Toyota Garanti ON, yasal bir garanti olmayıp, makina kırılması sigorta poliçesine bağlı olan bir üründür. Bu nedenle, hangi koşullarda geçerli olduğu ve neleri kapsadığını Toyota Plazalardan veya toyota.com.tr'den öğrenebilirsiniz.

Toyota Garanti ON Programından yararlanmak için 10 yıl veya 160.000 km’nin altındaki aracınızın periyodik bakımını Toyota Yetkili Servislerinde yaptırmanız ve Toyota Garanti ON programı kapsamında belirlenen şartları sağlamanız yeterlidir.

Hayır, Toyota Garanti ON programından yararlanmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Evet, yararlanabilirsiniz! Toyota Garanti ON programından yararlanabilmek için önceki bakımlarınızı Toyota Yetkili Servislerinde yaptırmış olmanız koşulu aranmamaktadır.

Hayır. Toyota Garanti ON programı belirli süreli bir kampanya değildir. Otomotiv sektöründe bir ilk olan Toyota Garanti ON programından Toyota sahipleri 10 yıl/160.000 km'ye kadar yararlanabileceklerdir.

Aracınızın motorunun türüne bağlı olarak, bakımlarınızı her yıl veya 10.000 km/15.000 km‘ye karşılık gelen periyodlarda gerçekleştirmeniz gerekir. (Aracınızın Kullanıcı ve Garanti El Kitapları'ndan da periyodik bakım bilgilerine ulaşabilirsiniz.)

Toyota’nız 10 yaş veya 160.000 km’ye gelene kadar her periyodik bakımınızın ardından Toyota Garanti ON programı kapsamında belirlenen şartların sağlanması ile Toyota Garanti ON programından yararlanabilirsiniz.

Toyota Garanti ON Programı’nın geniş kapsamı ile aracınızı uzun yıllar ve km'ler boyunca güvenle kullanabilirsiniz.

 

Toyota Garanti ON Programı kapsamındaki parçaların yer aldığı pdf dosyasını buradan indirebilirsiniz.

Periyodik bakımınızın tamamlanmasıyla yürürlüğe girer ve aracınızın bir sonraki bakımına kadar devam eder.

Toyota Garanti ON programının aktive olabilmesi için, periyodik bakımınızı yetkili servislerde gerçekleştirmeniz yeterlidir. Periyodik bakımınız sırasında tespit edilen arızalar ve arıza başlangıçları Toyota Garanti ON aktivasyonu öncesinde Toyota Yetkili Servisleri’nde müşteri ödemeli olarak giderilmelidir. Bu durumda olan araçlar için Garanti Extra veya Garanti Spesiyal ürünü olanlar şartlarını sağlaması durumunda bu poliçelerden faydalanırlar. Giderilmeyen arızalar ile periyodik bakım esnasında yapılacak incelemede tespit edilecek durumlar Toyota Garanti ON programından yararlanamayacaktır.

Gerekli onarımların yapılması için, Toyota ağında bulunan herhangi bir Toyota Yetkili Servisi'ne gidebilirsiniz.

Toyota Garanti ON programı aracınıza bağlı ilerler ve yeni sahibine devredilebilir.

Toyota Garanti ON programı ile aracınızın ikinci el değeri artarak satışı kolaylaşır.

Toyota Garanti ON programından yalnızca üretici garanti başlangıç tarihinden itibaren 10 yıl veya 160.000 km yi doldurmamış olan araçlar yararlanabilir. 12 yaşındaki araç Toyota Garanti ON programından faydalanamaz. 

 

10 yıl veya 160.000 km yi doldurmuş araçlar ise 15 yıl ve 200.000 km’ye kadar Garanti Spesiyal ürünümüzü satın alabilirler.

Sıfır veya 2. El araç ticareti yapan bir şirket/bayi/galeri vb. kuruluş adına kayıtlı araçlar veya bu şirketlerde çalışan personelin kendi adına/üstüne ticari amaçlı aldığı araçlar ile Toyota Garanti ON programının koşullarını tamamen ya da kısmen taşımayan araçlar Toyota Garanti ON programından faydalanamamaktadır. Program koşullarını kısmen taşımayan araçlarda, program koşullarını sağlayan kısımlarla ilgili Toyota Garanti ON Programı kısmi olarak uygulanacaktır.

Hayır. Sadece Toyota Garanti ON’dan yeniden faydalanabilmeniz adına bir sonraki periyodik bakımınız için sizi Toyota yetkili servislerine bekliyoruz. Toyota Garanti ON’dan faydalandığınız tarih ve kilometre üzerinden aracınızın bakım periyoduna göre 1 yıl/15.000 km veya 1yıl/10.000 km (hangisi önce dolarsa) geçtikten sonra Toyota Yetkili Servislerimizi ziyaret ederseniz, gerekli şartları sağladığınız sürece, 1’ er yıllık sürelerle 10 yıl/160.000 km’ye kadar (hangisi önce dolarsa) Toyota Garanti ON’dan yeniden faydalanabilirsiniz.

Hayır. Aktif bir Toyota Garanti ON’unuz varken, istediğiniz herhangi bir servisten hizmet alabilirsiniz. Toyota Yetkili Servisleri dışındaki bir serviste, aracınızda veya parçalarında yapılan işlemler Toyota Garanti ON kapsamından faydalanmanızı etkileyebilir. Bunların dışında, Toyota Yetkili Servise gelmemiş olmanız Toyota Garanti ON hakkınızın sona ereceği anlamına gelmez.
 

Toyota Garanti ON Programı kapsamındaki parçaların yer aldığı pdf dosyasını buradan indirebilirsiniz.

* Toyota Garanti ON Programı herhangi bir şekilde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’la belirlenen kapsamda tüketiciye sağlanan yasal veya ihtiyari garanti değildir. Toyota Garanti ON Programı, Makine ve Tesisler Kırılma Sigortası kapsamında sigorta şirketi/şirketleri tarafından sağlanan sigorta poliçesiyle programa dahil olan müşterilere ücretsiz ve özel şartlara bağlı bir ücretsiz onarım menfaati sağlanmaktadır. Hangi parçaların ve onarımların Toyota Garanti ON Programı’na dahil olduğu ve programa giriş şartları Toyota Garanti ON Programı kataloğunda açık olarak belirtilmektedir. Herhangi bir şüpheye mahal vermemek üzere belirtilmelidir. İşbu Toyota Garanti ON Programı, 6502 sayılı Tüketici Korunması Hakkında Kanun kapsamında belirlenmiş yasal garanti değildir ve bu kanunda belirlenen sürelerin uzatılması anlamına gelmez. Her halükârda ayıba karşı tekeffül hususundaki seçimlik hakların kullanılmasında anılan kanunun 4. maddesinde belirtilen 2 yıllık zamanaşımı süresi tatbik edilecektir. Programdan yararlanma koşulları ve kapsamı yapılacak kontroller ile farklılık gösterebilir. Ayrıntılı bilgi Toyota Plaza'larda.