SUV segmentinde yeni dönem

RAV4 Plug-in Hibrit ile başlıyor

Toyota, Los Angeles Fuarı’nda RAV4 Plug-in Hybrid’i ilk kez tanıttı…

Toyota, Los Angeles Otomobil Fuarı’yla birlikte RAV4 tarihinde yeni bir sayfa açtı. Segmentine adını veren ve dünyanın ilk SUV’u olan RAV4’ün kablo ile de şarj edilebilen hibrit versiyonu RAV4 Plug-in Hybrid’in örtüsü ilk kez Los Angeles’ta kaldırıldı. Hibrit teknolojisinin lideri Toyota, şimdi RAV4’ün ilk kablo ile şarj edilebilen hibrit versiyonuyla daha fazla güç ve daha yüksek yakıt verimliliği sunuyor.

/

Beşinci jenerasyon RAV4 ürün gamının zirvesinde yer alan model, bu yılın başında tanıtılmasının ardından Avrupa’da 105 bini hibrit olmak üzere 120 binden daha fazla kişinin tercihi oldu. RAV4 Plug-in Hybrid ise, RAV4 modelinin güçlü konumunu daha da sağlamlaştıracak.

Segmentinde sıra dışı bir performans sunacak RAV4 Plug-in Hybrid, elektrikli ve 2.5 litre benzinli motoru kombine ederek 306 HP güç üretiyor. Bu sayede 0-100 km/s hızlanmasını sadece 6.2 saniyede tamamlayan RAV4 Plug-in Hybrid, konvansiyonel motorlu rakiplerini geride bırakmayı başarıyor. Yüksek performansının yanı sıra sınıfının en iyi CO2 emisyonu ve yakıt tüketimi değeri sunan, kablo ile de şarj edilebilen hibrit RAV4, WLTP standartlarına göre 30 g/km’den daha az CO2 emisyonu salımına sahip.

/

RAV4 Plug-in Hybrid, daha yüksek kapasiteye sahip lityum iyon batarya ile 60 km’den daha fazla elektrikli sürüş menziliyle, sınıfının en uzun menzilini sunmayı hedefliyor. Yeni RAV4 Plug-in Hybrid 2020’nin ikinci yarısında sunulmaya başlanacak.

Haberler ve Etkinlikler

Toyota Dünyanın En Çok Tercih Edilenler Listesinde Yine Zirvede Toyota Dünyanın En Çok Tercih Edilenler Listesinde Yine Zirvede Toyota 2019 yılında global alanda en çok satan otomobil modelleri arasında bir kez daha zirvede yer almayı başardı ve büyük bir başarıya imza attı. Dünya'nın En Çok Tercih Edilen Suv'u Toyota RAV4 Dünya'nın En Çok Tercih Edilen Suv'u Toyota RAV4 Hızla büyüyen kompakt SUV segmentinin yaratıcısı Toyota RAV4 2017’nin lideri… Çünkü. Toyota SUV Serisi. Çünkü. Toyota SUV Serisi. ‘Çünkü’ kelimesi, çoğu zaman bir bahane bildirmek için kullanılır. Bizim verimli Hibrit çeşitleri dahil olmak üzere SUV seri araçlarımız, artık bahaneye yer bırakmıyor. Artık ‘Çünkü’ kelimesi ileriye gitmenin, yeni yerler görmenin ve daha fazla deneyimlemenin sebebi olabilir. Toyota ‘hadi ne bekliyorsunuz? diyen bir SUV üreticisidir. Çünkü. Toyota SUV Serisi. Çünkü. Toyota SUV Serisi. ‘Çünkü’ kelimesi, çoğu zaman bir bahane bildirmek için kullanılır. Bizim verimli Hibrit çeşitleri dahil olmak üzere SUV seri araçlarımız, artık bahaneye yer bırakmıyor. Artık ‘Çünkü’ kelimesi ileriye gitmenin, yeni yerler görmenin ve daha fazla deneyimlemenin sebebi olabilir. Toyota ‘hadi ne bekliyorsunuz? diyen bir SUV üreticisidir.