Toyota Safety Sense

Toyota Safety Sense trafik kazalarını ya da çarpışmalarını mümkün olduğunca engellemeye ve daha güvenli bir sürüşe yardımcı olmak için yolu ve çevreyi algılayan,gelişmiş bir aktif güvenlik teknolojileri paketidir.  Ön Çarpışma Önleyici Sistem, Şerit Takip Sistemi ve Otomatik Yanan Uzun Farlar Toyota Safety Sense’in en önemli özelliklerindendir.

Ön Çarpışma Önleyici Sistem

Toyota Safety Sense içinde yer alan Ön Çarpışma Önleyici Sistem, yoldaki diğer araçları algılamak için kamera ve lazer sensörleri kullanır. Olası bir çarpışma algılandığında, sürücü sesli ve görsel olarak uyarılır; şartlara göre fren desteği devreye girer. Sürücü fren yapmak için geç kalırsa, çarpışmayı önlemek ya da çarpışmanın şiddetini azaltmak için şartlara göre sistem otomatik olarak fren yapar.

Şerit Takip Sistemi

Toyota Safety Sense içinde yer alan Şerit Takip Sistemi, kamera yardımıyla yoldaki şerit çizgilerini algılar. Otomobiliniz sinyal vermeden bulunduğu şeridin dışına çıkmaya başladığında sistem sizi sesli ve görsel olarak uyarır. Bu sayede sürücü, şeritte kalmak için direksiyona gerekli müdahaleyi yapar.

Otomatik Yanan Uzun Farlar

Toyota Safety Sense içinde yer alan Otomatik Yanan Uzun Farlar, gece sürüşlerinde sürücüler için görüşü artırır. Kamera, karşı yönden gelen ve önünüzde ilerleyen araçların farlarını algıladığı gibi, sokak lambalarının parlaklığını da takip eder. Daha güvenli bir gece sürüşü için kısa ve uzun farlar arasındaki geçişi otomatik yapar.

Toyota Türkiye "Toyota Safety Sense"i ('web sayfası') yukarıda belirtilen özellikleriyle sunuyor. Bu web sayfası, web sayfasındaki içerikler, web sayfasındaki bilgilerin ve grafiklerin (örnekleme yapılan araçların gövde renkleri de dahil) doğruluğu konusunda Toyota Türkiye sorumluluk almaz.

Toyota Safety Sense'in modellere, donanım seviyelerine (Gösterilen bazı modeller standart donanıma dahil olmayan ekipmanlar içerebilir. Teknik ve donanım özelliklerini lütfen inceleyin) ve otomobilin satın alındığı ülkeye göre değişkenlik gösterebilir. (Tüm bilgilere size en yakın Toyota Plaza'dan ulaşabilirsiniz)

E-Gizlilik Politikamız

Size daha iyi hizmet verebilmek için web sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayarları değiştirmek istiyorsanız çerezlerinizi buradan yönetebilirsiniz.