E-Broşür Başvuru Merkezi Bayimizi Bulun Test Sürüşü Fiyat Listesi

YAYALARA ÇARPMAYI ÖNLEYEN DİREKSİYON ASİSTANI SİSTEMLİ TOYOTA PCS (ÇARPIŞMA ÖNCESİ SİSTEMİ)

Aktif Güvenlik teknolojimizdeki gelişmeler

Toyota Motor Corporation (TMC), otomobil çarpışmalarının ve yaya ölümlerinin sıfıra indirilmesi arayışı içinde, Yayalara Çarpmayı Önleyen Direksiyon Asistanı Sistemi'ni duyurarak önemli bir adım attı.

Nasıl çalışır

Geçtiğimiz yıl sunulan gelişmiş Çarpışma Öncesi Güvenlik (PCS) sistemi, Çarpışma Öncesi Fren Desteği fonksiyonu ve Çarpışma Öncesi Fren fonksiyonunda görülen teknolojilerin kullanıldığı bu yeni nesil güvenlik çözümüne, otomatik direksiyon fonksiyonu da eklendi.

Daha önce denenen PCS'de olduğu gibi, yeni sistem bir engelle veya yayayla çarpışma riskini saptamaktadır. Sistem başlangıçta görsel ve sesli bildirimlerle sürücüyü uyardıktan sonra muhtemel veya kaçınılamaz bir çarpışmayı saptarsa hem Çarpışma Öncesi Fren Desteği hem de Çarpışma Öncesi Fren fonksiyonu etkinleştirilir. Yeterli alanın bulunduğu durumlarda, direksiyon sistemi otomobili manevra yaptırarak tehlikeden uzaklaştırıp frenleri etkinleştirir. Yeterli alanın bulunmadığı durumlarda, sadece frenleri etkinleştirir.

/
Daha güvenli bir gelecek

Ölümlü kazaları ve yaralanmaları sıfıra indirecek daha emniyetli ve güvenli bir ulaşım sistemi vizyonu doğrultusunda TMC, 2015'e kadar PCS'yi ve ardından PCS Direksiyon Asistanını pazara sunmayı planlıyor.

/
E-Gizlilik Politikamız

Size daha iyi hizmet verebilmek için web sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayarları değiştirmek istiyorsanız çerezlerinizi buradan yönetebilirsiniz.