Toyota'ya ODD'den 3 büyük ödül

Türkiye otomotiv sektöründe 43 uluslararası markayı aynı çatı altında buluşturan Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından bu yıl 11’inci kez “Eşsiz Yıl” temasıyla düzenlenen ODD Gladyatör Ödülleri’nde Toyota olarak 3 büyük ödülün sahibi olduk.

/

Sektörümüzün temsilcileriyle birlikte tüm paydaşlarımızın katılımıyla düzenlenen online törende Toyota; Toyota Yandex Güvenli Sürüş projesiyle “Yılın Dijital Deneyim Uygulaması”, engellilere yönelik Toyota’da Engel Yok projesiyle “Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi” ve basın mensuplarının oylarıyla Toyota Yeni Hilux lansmanı da “Yılın Basın Lansmanı” kategorilerinde birinciliğe layık görüldü.

Her yıl düzenlenen ve sektörümüze dinamizm kazandıran unsurlardan biri olan ODD Satış ve İletişim Ödülleri, 2020 Gladyatörleri etkinliğinde çalışmalarımızı ödül ile buluşturan jüri üyelerine, çalışma arkadaşlarımıza, basın mensubu dostlarımıza ve tüm Toyota tutkunlarına en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Haberler ve Etkinlikler

Toyota Sürdürülebilir Hidrojen Enerjisiyle Eyfel'i Aydınlattı Toyota Sürdürülebilir Hidrojen Enerjisiyle Eyfel'i Aydınlattı Avrupa’nın en ikonik simgesi Eyfel Kulesi bu kez çevreyi simgeleyen yeşile büründü… Toyota En Düşük Emisyonlara Sahip Marka Toyota En Düşük Emisyonlara Sahip Marka TOYOTA GAZOO Racing, FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nın (WEC) Hiper Araç çağını başlatan ilk yarışında galibiyet elde etti. 2021 sezonunun ilk mücadelesi olan 6 Saat Spa-Francorchamps yarışında damalı bayrağa ilk ulaşan Dünya Şampiyonu Toyota’nın hibrit hiper aracı GR010 HYBRID oldu. Toyota En Düşük Emisyonlara Sahip Marka Toyota En Düşük Emisyonlara Sahip Marka Toyota, 2020’de toplam satış adetleri baz alınarak gerçekleştirilen ortalama emisyonlara göre “en düşük CO2 salımına” sahip marka olarak bir kez daha öne çıktı. JATO verilerine göre 2020 yılında satılan tüm araçların ortalama CO2 emisyonları 97.5 g/km olarak hesaplandı. Toyota, Motorsporları için Hidrojen Motor Teknolojisi Geliştiriyor Toyota, Motorsporları için Hidrojen Motor Teknolojisi Geliştiriyor Toyota, karbon nötr bir mobilite toplumuna giden yolda hidrojen yakıt hücreli motor geliştirdiğini duyurdu. Toyota Corolla Sport üzerine yapılan bir yarış aracına yerleştirilen motor, ORC ROOKIE Racing adı altında yarışlara katılacak.