Toyota Start-up Ödüllerinin Finalistlerini Açıkladı

Toyota’nın mobilite kavramını oluşturan “Herkes İçin Hareket Özgürlüğü” konseptine uygun olarak düzenlenen “Toyota Start-up Ödülleri” için aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 45’ten fazla ülkeden 195 start-up başvurusu geldi.

/

Bu başvurular arasından; Toyota Motor Europe (TME) ve iş okulu ISDI ile birlikte oluşturulan uzman jüri, 8 start-up projesini finalde yarışmaya değer buldu. Dünya çapında yapılan bu yarışma ile insanların daha özgürce hareket etmelerini ve günlük yaşamlarını kolaylaştıracak yenilikçi çözümler sunan şirketler hedeflendi. Toyota, 8 finalistin mobilite çözümlerini sergilemesi adına, 25 Şubat’ta Barselona’da özel bir organizasyon düzenleyecek. Finalistler burada yatırımcılar, medya ve yöneticilerden oluşan katılımcılara çalışmalarını gösterme fırsatı da bulacaklar. 8 finalist, Barselona’da son bir saha yarışmasına girecekler ve jürinin değerlendirmesiyle aralarından üç start-up belirlenecek.

Finale kalan 8 start-up arasından seçilecek son üç girişim, ISDI tarafından desteklenen Toyota Hızlandırıcı Programı’na geçişle ödüllendirilecekler.

Yüksek performanslı start-up’lar

Finale kalan 8 start-up arasında görme ve duyma engelli olanlara yenilikçi çözümler sunan 4blind, fiziksel sağlık sorunları olanlar için insanların hareketliliğini artıran hafif ve satın alınabilir teknolojiler geliştiren ABLE Human Motion, sosyal destek robotu geliştiren Loro, insanların daha kolay hareket etmesini sağlayan kıyafet geliştiren MotorSkins, az-orta gelirli ülkelere rehabilitasyon sağlayan ProsFit, görme engelli insanlara yapay zeka teknolojisiyle çalışan EyeGuide ile yardımcı olan Seamless Vision, engelli insanları topluluklarını güvenle keşfetmeleri için cesaretlendiren SociAbility ve tekerlekli sandalyeli araç kiralama sitesi Wheeliz yer alıyor.

Haberler ve Etkinlikler

Toyota Türkiye Pazarlama Direktörü En Etkin 50 CMO Arasında Toyota Türkiye Pazarlama Direktörü En Etkin 50 CMO Arasında Toyota Türkiye Pazarlama Direktörü Barış Erdim, Fortune Türkiye ve DataExpert işbirliği ile düzenlenen Türkiye’de “En Etkin 50 CMO” arasındaki yerini aldı. Sınıfında fark yaratacak Toyota Corolla Hatchback Türkiye yollarına çıkıyor Sınıfında fark yaratacak Toyota Corolla Hatchback Türkiye yollarına çıkıyor Corolla Hatchback, hibrit versiyonları başta olmak üzere benzinli seçenekleriyle de segmentindeki en iddialı ve farklı modellerden biri olacak. Toyota İstemsiz Hızlanmanın Yol Açtığı Kazaları Önleyecek Toyota İstemsiz Hızlanmanın Yol Açtığı Kazaları Önleyecek Beklenmedik hızlanmalara karşı geliştirilen “Kontrollü Hızlanma Fonksiyonu”, istemsiz hızlanma durumuna anında müdahale ederek olası kazaları engelleyecek. Toyota, yeni B-SUV’unu Cenevre Otomobil Fuarı’nda Tanıtacak Toyota, yeni B-SUV’unu Cenevre Otomobil Fuarı’nda Tanıtacak Tüm dünyanın yakından takip ettiği fuarda Toyota, gerçekleştireceği dünya prömiyeri ile tamamen yeni B-SUV modelinin örtüsünü Cenevre'de kaldıracak.