Toyota Çalışanları Farklı Alanlarda da

Yeteneklerini Geliştiriyor

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.’nin Yetenek Gelişim Programı’nın ikinci dönemi tamamlandı…

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.’nin Yetenek Gelişim Programı “Game Changer” ikinci dönem mezunlarını verdi. Bu program çerçevesinde belirlenen 5 Toyota çalışanı 2 yıl boyunca; eğitim programları, seminerler, bireysel gelişim programları, Startup kurucuları ile buluşmalar, ünlü CEO’ların “başarı ve başarısızlık hikâyelerini” ilk ağızdan dinlemek gibi yoğun bir eğitim programını bitirmeyi başardılar.

Yetenek Gelişim Programı’ndan bu yıl mezun olanlar kapanış projelerinde bir ilke de imza attılar. Mezunlar, Brand Week, TEDX, Marketing Meetup gibi iş dünyasının yakından takip ettiği etkinliklerden ilham alarak adını “Game Changer Experience” koydukları etkinlikle, gelişim programı boyunca birlikte oldukları bazı eğitmenleri, CEO’ları, Startup kurucularını ve danışmanlarını Toyota çalışanlarıyla buluşturarak, 2 yıl boyunca yaşadıkları deneyimi tüm çalışanların da yaşamasını sağladılar.

Düzenlenen bu etkinliğe, Öğretim Görevlisi Melda Göknel, Oyunlaştırma Uzmanı Ercan Altuğ Yılmaz, Agile Partners Kurucu Ortağı Aydın Mutlu, Dale Carnegie Eğitmeni, Koç ve Danışman Murat Kurt, Marketing Meetup Kurucusu ve Pazarlamasyon CEO’su Necip Murat ve FutureBright ve Davranış Enstitüsü Kurucusu Akan Abdula konuşmacı olarak katıldı. Konuşmalardan sonra, Türkiye Barista Şampiyonu olan startup kurucusu Nisan Ağca kendi barista ekibi ile birlikte kahve tadımı gerçekleştirirken, Abaküs yayınları ise stant açarak indirimli kitap satışı yaptı.

/

Haberler ve Etkinlikler

Toyota En Düşük Emisyonlara Sahip Marka Toyota En Düşük Emisyonlara Sahip Marka Toyota, 2020’de toplam satış adetleri baz alınarak gerçekleştirilen ortalama emisyonlara göre “en düşük CO2 salımına” sahip marka olarak bir kez daha öne çıktı. JATO verilerine göre 2020 yılında satılan tüm araçların ortalama CO2 emisyonları 97.5 g/km olarak hesaplandı. Toyota, Motorsporları için Hidrojen Motor Teknolojisi Geliştiriyor Toyota, Motorsporları için Hidrojen Motor Teknolojisi Geliştiriyor Toyota, karbon nötr bir mobilite toplumuna giden yolda hidrojen yakıt hücreli motor geliştirdiğini duyurdu. Toyota Corolla Sport üzerine yapılan bir yarış aracına yerleştirilen motor, ORC ROOKIE Racing adı altında yarışlara katılacak. Toyota, Yandex ile Güvenli Sürüş Projesini Başlattı Toyota, Yandex ile Güvenli Sürüş Projesini Başlattı Toyota, Türkiye’de de trafik kazalarını önleme konusunda başlattığı yeni proje ile sosyal sorumluluk yaklaşımına sürücüleri de ortak ediyor. Toyota, İddiasını Meksika Rallisi'nde Ortaya Koyacak Toyota, İddiasını Meksika Rallisi'nde Ortaya Koyacak 2020 Dünya Ralli Şampiyonası’na (WRC) güçlü bir başlangıç yapan Toyota, burada bir yine iddialı sonuçlar elde etmeyi hedefliyor.