TOYOTA GAZOO Racing Dünya Ralli Takımı, Portekiz Rallisi’nde Elfyn Evans’ın zafere ulaşmasıyla birlikte bu sezondaki üçüncü galibiyetini kutluyor.

Toyota Portekiz Rallisi’ni Evans ile Kazandı

Sebastien Ogier ise yarışı üçüncü sırada bitirerek podyuma çıktı ve Pilotlar Şampiyonası liderliğini Evans’ın iki puan önünde devam ettirdi. Bununla birlikte Toyota, Markalar Şampiyonası’ndaki birinciliğinde puan farkını daha da artırdı.

/

Elfyn Evans ve co-pilotu Scott Martin, tüm hafta sonu boyunca istikrarlı bir yarış ortaya koydu ve Cumartesi öğleden sonra aldığı liderliği, galibiyete dönüştürmeyi başardı. Ralliyi en yakın rakibinin 28.3 saniye önünde tamamlayan Evans, WRC kariyerinin dördüncü ve 2020’de Toyota’ya katılmasından bu yana üçüncü galibiyetini aldı.

/

Sebastien Ogier ise, etaplara ilk sırada çıkmanın ve gevşek toprak etapları süpürmenin dezavantajını podyuma çevirdi. Genel klasmanda üçüncü sırayı alan Ogier, lastiklerini rallinin sonundaki Güç Etabı için korudu ve burada üçüncü sırayı elde ederek aldığı puanlarla şampiyona liderliğini devam ettirdi.

TOYOTA GAZOO Racing WRC Challenge Programı’nın bir parçası olarak Yaris WRC ile ralliye katılan Takamoto Katsuta ise, hızlı ve istikrarlı bir hafta sonu ile dördüncü olarak kariyerinin en iyi sonucunu aldı.
Takım kaptanı Jari-Matti Latvala sonuçtan çok memnun olduğunu açıklarken, “Yarışın başlarında podyumun en üstünde finişe ulaşacak gibi görünmüyorduk. Fakat rallilerde etapların sonuna kadar her virajda mücadele etmek zorundasınız. Sonuç olarak ralliyi kazanmak her zaman harika bir histir. Evans hafta sonu boyunca en istikrarlı sürücü oldu ve performansı en üst seviyedeydi. Genel olarak takım da harika bir iş çıkardı” dedi.

/

Önemli bir galibiyete imza atan Elfyn Evans ise, “En hızlı ekiplerden biri olmasak da çok iyi bir tempomuz vardı ve performansımız genel olarak çok istikrarlıydı. İlk sıra ile aramızda çok büyük bir fark olmadığını biliyorduk ve biz de elimizden geleni yaptık. Bu şekilde galibiyeti almak gerçekten harika bir olay” diye konuştu. 
TOYOTA GAZOO Racing, Portekiz’in ardından 3-6 Haziran İtalya Sardunya Rallisi için seyahat edecek. Hızlı ve dar etaplarıyla bilinen ralli, yoldaki kayalar ve yolun kenarındaki ağaçlarla pilotların her zamankinden daha fazla konsantre olmasını gerektiriyor. Aynı zamanda İtalya’daki yüksek sıcaklıklar, lastikler ve otomobil üzerindeki yükü de artırıyor. Toyota, bu zorlu şartlarda kendisini kanıtlamış Yaris WRC ile bir başka zafere imza atmayı hedefliyor.

Haberler ve Etkinlikler

Toyota İtalya Sardunya Rallisi’nde İlk İki Sırayı Aldı Toyota İtalya Sardunya Rallisi’nde İlk İki Sırayı Aldı TOYOTA GAZOO Racing Dünya Ralli Takımı, İtalya Sardunya Rallisi’ni ilk iki sırada tamamladı. Sadunya Rallisi 2021 ile ilgili bilgi almak için tıklayın! Hidrojen Yakıtlı Toyota Mirai’den Dünya Menzil Rekoru Hidrojen Yakıtlı Toyota Mirai’den Dünya Menzil Rekoru Toyota’nın hidrojen yakıt hücreli aracı yeni Mirai, tek depoyla 1000 kilometrenin üzerinde yol kat ederek bu alandaki dünya rekorunu daha da ileriye taşıdı. Toyota Hibrit'teki Liderliğini, Sıfır Emisyonlu Araçlara Taşıyor Toyota Hibrit'teki Liderliğini, Sıfır Emisyonlu Araçlara Taşıyor Toyota, önümüzdeki 10 yıl içinde Avrupa’da toplam pazarda satılacağı öngörülen 45 milyon adetten fazla “0” emisyonlu araç sayısını daha da artırmak için çalışmalarına hız verdi. Toyota Sürdürülebilir Hidrojen Enerjisiyle Eyfel'i Aydınlattı Toyota Sürdürülebilir Hidrojen Enerjisiyle Eyfel'i Aydınlattı Avrupa’nın en ikonik simgesi Eyfel Kulesi bu kez çevreyi simgeleyen yeşile büründü…