TOYOTA GAZOO Racing’den Hypercar’da Tarihi Şampiyonluk | Toyota

TOYOTA GAZOO Racing, Bahreyn 6 Saat yarışında elde ettiği duble zaferle birlikte Hypercar döneminin ilk Dünya Şampiyonluğu’nu kazandı ve dayanıklılık yarışlarında tarih yazdı.

2021 FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nın (WEC) sondan bir önceki yarışında kazanan 7 numaralı GR010 HYBRID ile Mike Conway, Kamui Kobayashi ve José María López oldu. 8 numaralı araçla yarışan Sébastien Buemi, Kazuki Nakajima ve Brendon Hartley ikinci olarak takıma kusursuz bir hafta sonu yaşattılar. Toyota Hypercar araçları, en yakın rakiplerine 1 tur farkla yarışı kazandılar.

Pilotlar, mühendisler ve mekanikerlerin sıcak ve zorlayıcı şartlarda mücadele ettiği Bahreyn yarışında, bu sonuçların ardından TOYOTA GAZOO Racing WEC’de dördüncü ve arka arkaya üçüncü Dünya Şampiyonluğunu elde etti. Bu galibiyet, aynı zamanda bir yarış kala GR010 HYBRID Hypercar’ın yüzde 100’lük kazanma oranının devam etmesini sağladı.

/

WEC’de son yarışta ise odak noktası Pilotlar Dünya Şampiyonası olacak. Le Mans kazanan 7 numaralı ekip, Dünya Şampiyonluğu unvanını kazanmaya bir adım daha yaklaştı ve takım arkadaşlarına karşı 15 puan avantajları bulunuyor.

İki Toyota GR010 HYBRID arasındaki şampiyonluk mücadelesi, 6 Kasım Cumartesi günü 2021 WEC sezonunun final yarışında tamamlanacak. Son yarış yine Bahreyn’de gerçekleşecek.

/

Takımın şampiyonluğunu değerlendiren GAZOO Racing’in başkanı Koji Sato, “Arka arkaya üç galibiyet alan 7 numaralı ekibi ve ikincilik elde eden 8 numaralı ekibi bize ilk Hypercar Dünya Şampiyonluğu’nu getirdiği için kutlarım. İki aracımızın mücadelesini izlemek heyecan vericiydi ve yüksek sıcaklıkta zor şartlarda takımın eforu harikaydı” dedi.

Haberler ve Etkinlikler

Toyota'nın Kadın Çalışanları Öğrencilere Rol Model Oluyor | Toyota Toyota'nın Kadın Çalışanları Öğrencilere Rol Model Oluyor | Toyota Toyota, Avrupa’da çalışma alanlarındaki çeşitliliği yansıtmak adına özellikle Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM) ile ilgili pozisyonlarda daha fazla kadına yer vermeyi amaçlıyor. Bu hedef doğrultusunda JA Europe ve Inspiring Girls International ile işbirliği yapılarak “Toyota Girls STEM the Future” programı başlatıldı. Toyota Yeni Yaris Cross ile SUV Konforu Yaşanacak | Toyota Toyota Yeni Yaris Cross ile SUV Konforu Yaşanacak | Toyota Toyota, SUV ve B segmentindeki bilgi birikimi ile zengin mühendislik deneyimlerini bir araya getiren Yaris Cross modelinin test sürüşünü gerçekleştirdi. Toyota Safari Rallisi’nden de Çifte Zaferle Dönmeyi Başardı | Toyota Toyota Safari Rallisi’nden de Çifte Zaferle Dönmeyi Başardı | Toyota TOYOTA GAZOO Racing Dünya Ralli Takımı, Kenya Safari Rallisi’ne de damgasını vurdu. FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nın bir parçası olarak yaklaşık 20 yıldır ilk kez düzenlenen rallide galibiyet Toyota takımının oldu. Toyota En Düşük Emisyonlara Sahip Marka Toyota En Düşük Emisyonlara Sahip Marka TOYOTA GAZOO Racing, FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nın (WEC) Hiper Araç çağını başlatan ilk yarışında galibiyet elde etti. 2021 sezonunun ilk mücadelesi olan 6 Saat Spa-Francorchamps yarışında damalı bayrağa ilk ulaşan Dünya Şampiyonu Toyota’nın hibrit hiper aracı GR010 HYBRID oldu.