Ürettiğimiz tüm araçların en yüksek kaliteye sahip olması, belirlediğimiz yüksek standartları karşılaması ve üzerine çıkmasını sağlamak için çalışanlarımıza, eğitime ve çalışma yöntemlerine yatırım yaparız.

Hassas üretim süreçleri ve yetenekli ve kendini işine adamış çalışanlar ile en yüksek kaliteye sahip araçlar üretmeye odaklanırız. Ürettiğimiz tüm araçlar binlerce kontrolden geçer ve olağanüstü bir güvenlik, performans ve üretim kalitesi sağlanır, zorlu standartlarımız karşılanır.

Çalışanlarımızın kaliteyi öğrenmeleri ve anlamaları için kapsamlı eğitimler sunarız. Buna iş hayatına başlayan gençler için çıraklık eğitimleri ve deneyimli çalışanlarımız için düzenli beceri geliştirme fırsatları dahildir. Deneyimler ve bilgiler nesilden nesile aktarılarak kaliteye olan bağlılık güçlendirilir. Eğitimlerimizin başarısı, ulusal ve uluslararası seviyelerde almış olduğumuz ödüllerden de anlaşılmaktadır.

/
* Andon "İşaret" veya "Sinyal" anlamına gelir. Bu uyarıda bulunan ve işlem yapılması gereken bir görsel destektir ve hattın düzensiz bir durum nedeniyle durdurulduğunu belirtir.
/
Güvenlik, performans ve üretim kalitesini garanti etmek için 2.000 kontrolden oluşan bir süreç uygulanır.
/
Çalışanlarımızın kaliteyi öğrenmeleri ve anlamaları için kapsamlı eğitimler verilir.

Toyota'nın Üstün Kalitesi

Toyota, dünyadaki tüm ülkelerde çok yüksek kaliteli araçlar üretmesiyle tanınmaktadır. Bunun nedeni, Toyota'ya özgü olan ve uzun yıllar boyunca geliştirilmiş olan kalite kontrol ve kalite güvence yaklaşımıdır. Kalite, tasarım sürecinin ilk aşamalarından araçlarımızın hattan inmesine kadar Toyota için en önemli kavramdır.

Bunu malzemelerde, montaj ve yüzey kalitesinde ve tüm araçlarımızda kullandığımız yenilikçi teknolojilerde görebilirsiniz. Kalite müşterileri mutlu etmek için en temel gereksinimdir ve tüm etkinliklerimizde kalite mevcuttur. Araçlarımızı üretme yöntemimiz, Toyota Üretim Sistemi'nde (TPS) temsil edilmektedir.

Tüm araçlarda kalite garantisi

Araçlarımızı üreten kişiler, yaptıkları işin kalitesinden kişisel bir gurur duyarlar. Üretim süreci boyunca tüm araçlar binlerce kalite kontrolünden geçer.

Araç üretme sürecinde, çok sayıda kişi sırayla çok sayıda farklı görevde çalışır. Üretim hattındaki herkesin her aşamada kalite sağlama sorumluluğu vardır. Bu iş ile çalışan arasında kişisel bir bağdır ve tüm araçlar fabrikayı terk etmeden önce yapılan kalite güvence kontrollerinde görülür.

Bu binlerce kontrolü gerçekleştiren çalışanlarımız, tüm müşterilerin araçlarının güvenli ve kalitesi olduğundan emin olabilmeleri için yaptıkları şeylerden gurur duymaktadır.

Kalite güvencesi

Görev

Kalite güvence ekiplerimizin görevi, dünyanın her yerinde fabrikalardan çıkan tüm araçların yüksek güvenlik ve kalite standartlarımızı karşılamasını sağlamaktır.

Müşteriye teslime hazır olarak onaylanmadan önce her araçta 2.000 kontrol gerçekleştirilir.


"Kalite hiçbir zaman tesadüf değildir. Her zaman akıllı bir çalışmanın sonucudur."

John Ruskin, Felsefeci

/
Kalite Güvencesi Ekip Lideri

Amanda Rowland, Auris ve Avensis modellerimizin üretildiği Toyota Motor Manufacturing (Birleşik Krallık) Limited'da Kalite Güvence Ekip Lideridir.

Kendisi ve iş arkadaşlarının hattan inen her araçta yapılan kontrollerde aldığı görevden gurur duymaktadır. Üretim kalitesinin doğru olmasını ve tüm farklı işlevlerin doğru şekilde çalışmalarını garanti eder.

Bu videoda kalite güvence sürecinin ne kadar kapsamlı olduğunu ve ekiplerin güvenli ve müşteriye en yüksek kaliteyi sunan araçlar sunmak için aldığı sorumlulukları açıklıyor.

Fabrikalarda gerçekleştirilen temel kalite kontrolleri

/
Akü/Ateşleme
/
Fren sistemi
/
Motor
/
Aydınlatma
/
Koltuk grubu
/
Direksiyon
/
Şanzıman
/
Yolda dinamik değerlendirme

Öğrenerek kalite becerilerini geliştirmek

Eğitim, deneyim, becerilerin paylaşılması ve rekabet ile çalışanlarımızın her nesilde en iyi kaliteyi sunmak için ihtiyaç duydukları becerileri kazanmalarını ve geliştirmelerini sağlarız.

Kaliteli üretim konsepti, sürekli olarak değişmekte olan bir kavramdır. Bu süreç boyunca yeni araçlar geliştirir ve yeni çalışma yöntemleri keşfederiz ve müşterilerimizin beğeni ve tercihleri değişir.

Bu nedenle her zaman kaliteyi öğrenme sürecinde olmamız çok önemlidir. Bu iş hayatına yeni başlayan gençler için çıraklık ve beceri geliştirme etkinlikleri ile veya deneyimli çalışanlarımıza yeni beceriler kazanmaları için eğitim ve fırsatlar sunarak mümkündür. Çalışanlarımızın elde ettiği yüksek iş kalitesi, ulusal ve uluslararası seviyelerde çok sayıda ödül ile kabul edilmiştir.

Avrupa Uluslararası Üretim Merkezi

Görev

Avrupa Uluslararası Üretim Merkezimiz, Avrupa'daki üretim tesislerinde gerçekleştirilen çalışmaları iyileştirme amacıyla verilen eğitimlerde çok önemli bir kaynaktır.

Görevi doğrudan üretim hatlarımızda gerçekleştirilen işler ile ilgili eğitimler vermek ve çözümler geliştirmek, öğrenilen bilgileri koçluk yaparak işyerine aktarmaktır.

Böylece kurumsal becerileri artırmayı amaçlar ve Avrupa'daki üretim şirketlerimizin kendilerine güvenmelerini sağlar.

/

Avrupa Uluslararası Üretim Merkezi, tutarlı bir kalite güvencesi ile dünya çapında araç üretim felsefemiz olan "Made by TOYOTA" (Toyota tarafından üretilmiştir) sloganını daha da güçlendirmiştir.

Ekip

Avrupa Uluslararası Üretim Merkezi, Toyota Motor Manufacturing (Birleşik Krallık) Limited'da bulunmaktadır, ancak Avrupa'daki tüm üretim operasyonlarımız için eğitim hizmetleri sunmaktadır.

Ekip bir müdür ve beş eğitmenden oluşur ve bu çalışanlarımız bölgesel eğitim ekiplerini çok çeşitli konularda eğitmek için fabrikalarımıza seyahat eder. Bu konular arasında kalite kontrolü ve sürekli iyileştirme (Kaizen) yöntemleri de bulunur ve yöneticiler için fabrika seviyesinde koçluk yaparlar. Bir yıl boyunca 350 adam-saat üzerinde eğitim ve koçluk hizmeti verirler.

/

Gelecek nesiller için kalite eğitimi

Çıraklık – Toyota Motor Manufacturing (Birleşik Krallık) Limited etkinlikleri

Çıraklık eğitimler sunmak yeni nesillere ve genel olarak sektörde işimiz ile ilgili becerileri aktarmaya yarar ve bu gelecekteki büyüme ve başarımızı garanti etmek için bir ihtiyaçtır. Toyota Motor Manufacturing (Birleşik Krallık) Limited bölgedeki bir eğitim kuruluşu ile Çıraklık Geliştirme Merkezi kurarak bu eğitimde öncülük etmektedir.

Hem kendi çalışanları arasındaki gençlere çıraklık imkanı sunar, hem de tedarikçiler ve bölgedeki diğer küçük ve orta ölçekli şirketlerin çalışanlarına bunu sağlamaktadır. Yaptıkları işin mükemmel kalitesi, Birleşik Krallık'taki ulusal beceri konseyi SEMTA tarafından ödüllendirilmiştir.

/
2015'te Toyota Motor Manufacturing (Birleşik Krallık) Limited Çıraklık Geliştirme Merkezi üyeleri.
Deneyim ile yönlendirilen kalite - Takumi ustalığı

Çağdaş ve bilgisayar kontrollü üretim süreçleri çok küçük üretim toleranslarında bile mükemmel kalite üretmemizi sağlasa da, her zaman insan elleri ve gözleri kullanabileceğimiz en iyi araçlar olmuştur.

Örneğin Takumi uzman ustalarımız Lexus modellerimizin elle son işlemlerinin yapılması ve hassas kalite kontrollerinden sorumludur. Hassas becerilerini mükemmel hale getirmeleri için yıllarca deneyim gereklidir ve bu becerilerini öğreterek ve koçluk yaparak yeni nesillere aktarırlar.

/
Japonya'daki Lexus fabrikasında çalışan Lexus Takumi Uzman ustaları.

Dünya çapında kabul ve World Skills yarışması

Toyota çalışanlarının öğrendiği beceriler, ulusal ve uluslararası yarışmalarda düzenli olarak test edilmektedir. Çalışanlarımızın elde ettiği başarılar, eğitim programlarımızın ne kadar başarılı olduğunu ve her bireyin öğrenmek, gelişmek ve kişisel becerileri kullanmak için ne kadar istekli olduğunu göstermektedir.

İki yılda bir gerçekleştirilen World Skills International etkinliği, dostça bir yarışma ortamında her sektörde dünyanın en iyi çıraklarını bir araya getirmektedir. 2015 yılında Brezilya'da sonuncusu gerçekleştirilen bu etkinliklerde 23'ü altın olmak üzere 50 madalya kazanmamız bizim için gurur verici bir başarıdır. Bu başarı, yeni çıraklarımıza becerilerini en iyi şekilde geliştirme ve gösterme konusunda ilham vermektedir.

/
Toyota Motor Corporation 2015'te 43. World Skills Competition'da Altın madalya kazandı (Kaporta Onarımı).
/
Toyota Motor Corporation 2015'te 43. World Skills Competition'da Altın madalya kazandı (Elektronik).
/
Toyota Motor Manufacturing (Birleşik Krallık) Limited Çırakları 2015 WorldSkills Birleşik Krallık Beceri Yarışması'nda başarı elde etti.

Daha fazla bilgi

Toyota Yeni Simülatörüyle e-spor’u Yaygınlaştırma Hedefinde Toyota Yeni Simülatörüyle e-spor’u Yaygınlaştırma Hedefinde Toyota, dijital oyun dünyasının lider markası Thrustmaster ile işbirliğine girerek e-motorsporlarını yaygınlaştırma hedefi için yeni bir adım daha attı. Tamamen yeni Toyota Gazoo Racing Resmi Simülatörleri, Thrustmaster tarafından sağlanan gelişmiş T-GT direksiyonlarına sahip ve PlayStation 4 Gran Turismo Sport oyununda kullanılıyor. Öğrencilerden Sürücülere Eylem Gibi “Sınav Var Korna Çalmayın” Uyarısı Öğrencilerden Sürücülere Eylem Gibi “Sınav Var Korna Çalmayın” Uyarısı Toyota, 15-16 Haziran cumartesi ve pazar günlerinde yüzbinlerce öğrencinin katılacağı Yükseköğretim Kurumları Sınavları (YKS) süresince trafikte bulunan sürücülere “korna çalmayın” çağrısı yaptı. Toyota, Portekiz Rallisi’ni Kazanarak WRC’de Bu Sezon Üçüncü Zaferine Ulaştı Toyota, Portekiz Rallisi’ni Kazanarak WRC’de Bu Sezon Üçüncü Zaferine Ulaştı Toyota’nın Dünya Ralli Şampiyonası’nda mücadele eden yarış takımı TOYOTA GAZOO Racing, Portekiz Rallisi’ni zirvede tamamlayarak 2019’daki üçüncü ve Ott Tanak ile de arka arkaya ikinci zaferini elde etti. Yarışı birinci bitiren Tanak, hem kendi adına hem de Toyota adına önemli bir zafere daha imza attı. Toyota Dünyanın En Değerli Otomotiv Markası Toyota Dünyanın En Değerli Otomotiv Markası Toyota, dünyanın en değerli markaları araştırmasında bir kez daha zirvede yer almayı başardı. Dünyanın en saygın ekonomi dergileri arasında yer alan Forbes tarafından tüm endüstrileri kapsayan “2019 Dünyanın En Değerli Markaları” araştırma sonuçlarına göre Toyota, otomotiv alanında en değerli marka oldu.
Toyota İki Zorlu Toprak Ralli ile Zirve Hedefinde Toyota İki Zorlu Toprak Ralli ile Zirve Hedefinde Toyota’nın başarılı yarış takımı TOYOTA GAZOO Racing, WRC 2019 sezonu ortasına gelinirken, Avrupa’nın güneyindeki iki zorlu ralli için hazırlıklarını tamamladı. WRC 2019 takviminin yedinci yarışı olan Portekiz Rallisi 30 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yeni Toyota Corolla ve Yeni RAV4’e Euro NCAP’ten 5 Yıldız Yeni Toyota Corolla ve Yeni RAV4’e Euro NCAP’ten 5 Yıldız Toyota, “Sıfır Kaza” hedefi paralelinde güvenlik konusundaki çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Yeni Toyota Safety Sense 2 sistemini Corolla’nın tüm hibrit versiyonlarında ve RAV4 modellerinde standart olarak sunan Toyota, kullanıcılarını ileri güvenlik teknolojileriyle koruyor. Pazarlama Dünyası RAV4 ve Camry Lansmanını Konuştu Pazarlama Dünyası RAV4 ve Camry Lansmanını Konuştu Toyota birçok farklı mecrada yaptığı yenilikçi iletişim çalışmalarının yanında dijital alanda da sektöre yön veren farklı projelere imza atıyor. Türkiye’deki hibrit ürün gamını lüks segmentte Yeni Camry Hybrid ve SUV segmentindeki Yeni RAV4 Hybrid ile genişleten Toyota, bu iki yeni modelin lansmanında ünlü isimleri dijital platformdan yaptığı canlı yayında buluşturdu. GR Supra GT Cup Başlıyor GR Supra GT Cup Başlıyor Toyota’nın spor otomobiller arasında bir “fenomene” dönüşen efsanevi modeli Supra’yı baştan yaratan TOYOTA GAZOO Racing, aynı zamanda GR Supra GT Cup'ı da başlatarak e-motorsporları dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Tek markalı bu seri, PlayStation 4'te Gran Turismo Sport oyununda yer alıyor.
Çerez ayarlarınız

Size daha iyi bir hizmet verebilmek için İnternet sayfamızda çerezler kullanıyoruz. Bundan memnunsanız İnternet sayfasını normal şekilde kullanabilirsiniz veya çerez ayarlarınızı nasıl değiştireceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Kabul ediyorsanız onay kutusunu işaretleyerek tercihlerinizi doğrulayın veya kabul etmiyorsanız kutudaki işareti kaldırın: