Ürün ve hizmetlerimizi sürekli olarak geliştirerek en yüksek kaliteyi ve eksiksiz müşteri memnuniyetini sunmaya odaklanıyoruz.

Bir müşteri sorun ile karşılaştığında durumu değerlendirip düzeltebileceğimiz ve bu sırada müşteriye en az zorluğu yaşatabileceğimiz etkili prosedürler tasarladık.

Dünya çapındaki kalite ofislerimiz performansımızı kontrol eder ve işleri daha iyi yapmanın yollarını ararlar. "Önce müşteri" yaklaşımımız Toyota DNA'sının bir parçasıdır ve şu anlama gelir: her zaman müşterilerimizi dinleriz ve onların fikir ve deneyimlerini kullanarak iyileştirmeler yaparız.

/
En fazla 48 saat içinde onay.
/
Müşterilerden gelen raporların %100'ü analiz edilmektedir.
/
Her aşamada tam müşteri memnuniyeti.

Kalite konularında müşteri odaklı bir yaklaşım

Kaliteye olan bağlılığımız, aracı müşteriye teslim ettiğimizde sona ermez. Geri çağırma kampanyaları ve müşteri servis ve memnuniyet kampanyalarımız ile gerektiği zaman ve gerektiği yerde kalite ile ilgili sorunların tespit edilip giderilmesini sağlarız.

2010'dan beri dünya çapında çalışma şeklimizi tekrar düzenleyerek ürünlerimizin ve müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerin kalitesini koruyor ve iyileştiriyoruz.

Toyota'nın araç kalitesi ile ilgili önemli endişelerine karşılık olarak, yeni sistemler ve yeni bir şirket yapısı geliştirdik. Böylece etkili bir şekilde

kaliteyi artırmaya odaklanıyoruz ve olabilecek tüm sorunlara hızlı ve şeffaf bir şekilde yaklaşıyoruz. Süreç boyunca durumu müşterinin bakış açısından anlamaya çalışıyoruz.

Erken tespit ve erken çözüm

Araçlarımızdaki sorunların en hızlı ve kapsamlı şekilde tespit edilmesi ve giderilmesi için adım adım ilerlenen bir yöntem tasarladık.

Erken Tespit ve Erken Çözüm adını verdiğimiz bu yöntem, müşteriler tarafından bildirilen sorunları kontrol etme, değerlendirme ve gidermek için uyguladığımız uluslararası sürecimizdir. Tüm çözüm işlemlerinin bilgi ve ayrıntıları paylaşılır, böylece durumun tekrarlanması engellenebilir veya hızlı bir şekilde çözüme ulaştırılabilir.

EDER misyonumuz, tüm sorunları en kısa süre içinde çözerek ve aynı durumun yayılmasını veya daha ciddi hal almasını engellemek için harekete geçerek müşterinin yaşadığı zorluğu minimum seviyeye indirmeyi amaçlar.

/
Sorunları ve çözümleri en hızlı ve kapsamlı şekilde tespit edebilmek için adım adım ilerliyoruz.

Müşteri kalite ofisleri

Dünya çapında kalite kontrol süreçlerimizi koordine etmek için önemli bir kademe oluşturan bölgesel Müşteri Kalite (CQ) ofisleri ağını kurduk. Bunlar Uluslararası Merkezimiz ile ülke ve bölge çapında gerçekleştirilen yerel kalite etkinlikleri arasında bir köprü görevi görmektedir.

Avrupa'daki CQ ofisi Brüksel'de bulunmaktadır. CQ ofislerinin görevi, işimizin farklı parçalarının bir araya gelerek sürekli olarak kaliteyi korumak ve iyileştirmek, şeffaf bir şekilde çalışmak, hızlı harekete geçmek ve müşterileri dinlemeye ve müşterinin bakış açısını anlamaya bağlılıktır.

/
Dünya çapındaki Toyota Bölgesel Müşteri Kalite Ofisleri.

Araç geri çağırma kampanyaları

Müşterilerimizin güvenliğini riske atabilecek bir durum tespit ettiğimizde, hemen bunu gidermek için gereken adımları atarız.

Attığımız adımlar, araç geri çağırma kampanyasının bir parçasıdır.

Etkilenen tüm araç sahiplerine ulaşılır ve yaptığımız onarım veya ayar işlemleri için müşteriden hiçbir ücret alınmaz.

/
İşimizin kalitesi, müşterilerimizi mutlu etmek ve içlerini rahat tutmayı amaçlar.

"Müşteriler bir Toyota satın aldıklarında yalnızca bir otomobil, kamyonet veya van satın almıyorlar. Şirketimize güven duyduklarını gösteriyorlar"

Akio Toyoda

Geri Çağırma Kampanyaları ile İlgili Sorular

Araç geri çağırma kampanyası gerçekleştirmemiz gerektiğinde, müşterilerimizin güvenliğini sağlamak ve onları mümkün oldukça az zorluk ile karşılaştırmak için elimizden gelen her şeyi yaparız.

Geri çağırma kampanyası sürecimizi daha iyi anlatabilmemiz için en sık sorulan soruların yanıtlarını burada bulabilirsiniz.

/

Aracım geri çağrıldıysa bunu nasıl öğreneceğim?

Araç sahiplerine mektup veya telefon ile bilgi verilir.

Müşterilerin herhangi bir nedenden dolayı araçlarını geri çağırma kontrol veya işlemi için getirmediklerini tespit ettiğimizde, bir hatırlatma mesajı ile yaptığımız bildirimi takip ederiz.

Geri çağırma kampanyası bilgilendirmelerinde neler belirtilir?

Yapılan bilgilendirme, aracınızın model adını ve ruhsat/plaka numarasını doğrulayacaktır.

Aracınızı uygun bir zamanda geri çağırma kontrolü ve tüm ilgili işlemlerin gerçekleştirilmesi için bölgenizdeki yetkili Toyota Plaza'ya getirmeniz istenecektir.

Tespit edilen olası kusur ve neden olabileceği tehlikeli durumlar ile ilgili bir açıklama içerecektir.

Hem araç sürüldüğünde aldığınız tepki, hem de gösterge panelinde görebileceğiniz uyarı lambaları gibi sizi uyaran belirtileri açıklayacaktır.

Bu durumu nasıl giderebileceğimizi, bu çözümün ne zaman uygulanabileceğini ve işlemin ne kadar süreceğini açıklayacaktır.

Bundan sonra ne yapmanız gerektiğini bildirecektir ve herhangi bir endişeniz veya sorularınız olduğunda ulaşabileceğiniz iletişim bilgileri verecektir.

Geri çağırma kampanyası ile ilgili bildirim aldığımda ne yapmalıyım?

Bilgilendirme, bundan sonra ne yapmanız gerektiğini açıkça ifade edecektir.

Çoğu durumda aracın kontrolü ve gerekirse onarımı için bölgenizdeki yetkili Toyota Plaza'ya başvurmanız ve randevu almanız gerekecektir.
Anlamadığınız veya daha fazla bilgi almak istediğiniz bir konu varsa nereye başvurabileceğiniz de belirtilecektir.

Geri çağırma kampanyası ile ilgili bildirim almazsam ne yapmalıyım?

Bilgilendirme mesajı almazsanız, ancak aracınızın geri çağırma kampanyası kapsamında olduğunu düşünüyorsanız bölgenizdeki yetkili Toyota Plaza'dan bilgi alabilirsiniz.

Aracımı kullanmaktan endişe duyuyorsam ne yapmalıyım?

En kısa zamanda aracınızı kontrol ettirmenizi ve gerekiyorsa onarım yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Düşük bir olasılık da olsa, tespit edilen durum hemen işlem yapılması gereken ciddi bir durumsa, araç sahiplerini bilgilendirmek için başka adımlar da atılacaktır.

Aracımın onarılması için ücret ödeyecek miyim?

Hayır, tüm geri çağırma kampanyası kontrolleri ve tüm ilgili onarım işlemleri müşteriden hiçbir ücret almadanToyota Plaza'da gerçekleştirilecektir.

Dinleyerek gelişme

"Müşteri her zaman birinci önceliğe sahiptir" düşüncesi, Toyota'nın ilk kurulduğu zamandan beri şirketimizin temel ilkelerinden biridir.

İlk önce müşteri kuralımız

Bayiliklerimiz de dahil olmak üzere, yaptığımız işlerin her aşamasında müşterilerimiz ile iyi ilişkileri korumak için büyük çaba gösteririz ve tüm çalışanlarımız işlerini yaparken "ilk önce müşteri" kuralını akıllarından çıkarmazlar.

Bu da güven ve karşılıklı saygı sağlar ve müşterilerin fikirleri ve tercihlerinden haberdar oluruz, daha da iyi araçlar tasarlayabilir ve üretebiliriz.

Müşterinin sesini dinlemek

Müşterilerimizin fikirlerini ve tepkilerini dinleyerek şirketimizden ve araçlarımızdan beklentilerini öğrenebiliriz, bu nedenle onları yorum yapmaya teşvik etmek bizim için önemlidir.

Showroom'larda çalışanlarımız ile kısa sohbetler, odaklanma grupları veya anketlere katılım, müşteri ilişkileri bölümlerimiz ile iletişim ve sosyal medya kanallarımız ile etkileşim gibi yöntemler ile müşterilerin görüşlerini paylaşabilmeleri için çok çeşitli fırsatlar sunarız. Bunlara elbette hem övgü, hem de şikayetler dahildir. Bayilerimiz ve tedarikçilerimizden de ayrıntılı yorumlar ve veriler toplanır. Ayrıca gazeteler, dergiler ve çevrimiçi yayınlar gibi üçüncü şahısların topladığı müşteri görüşlerini ve dünya çapında gerçekleştirilen önemli memnuniyet anketlerini de yakından takip ediyoruz.

Müşteri yorumlarına göre hareket etme

Müşterilerimizi dinleyerek elde ettiğimiz bilgilerin şirketimizdeki tüm ilgili bölümler ile hızlı bir şekilde paylaşılmasını sağlarız.

Bu bilgi toplama ve müşteri yorumu analizi ile yeni ürünleri planlamak, kalite standartlarını artırmak, çalışma şeklimizi ve sunduğumuz hizmetler iyileştirmek daha kolaydır.

Böylece "müşterinin sesi" işimizin temel bir parçası olarak kalır.

/

Daha fazla bilgi

Toyota Yeni Simülatörüyle e-spor’u Yaygınlaştırma Hedefinde Toyota Yeni Simülatörüyle e-spor’u Yaygınlaştırma Hedefinde Toyota, dijital oyun dünyasının lider markası Thrustmaster ile işbirliğine girerek e-motorsporlarını yaygınlaştırma hedefi için yeni bir adım daha attı. Tamamen yeni Toyota Gazoo Racing Resmi Simülatörleri, Thrustmaster tarafından sağlanan gelişmiş T-GT direksiyonlarına sahip ve PlayStation 4 Gran Turismo Sport oyununda kullanılıyor. Öğrencilerden Sürücülere Eylem Gibi “Sınav Var Korna Çalmayın” Uyarısı Öğrencilerden Sürücülere Eylem Gibi “Sınav Var Korna Çalmayın” Uyarısı Toyota, 15-16 Haziran cumartesi ve pazar günlerinde yüzbinlerce öğrencinin katılacağı Yükseköğretim Kurumları Sınavları (YKS) süresince trafikte bulunan sürücülere “korna çalmayın” çağrısı yaptı. Toyota, Portekiz Rallisi’ni Kazanarak WRC’de Bu Sezon Üçüncü Zaferine Ulaştı Toyota, Portekiz Rallisi’ni Kazanarak WRC’de Bu Sezon Üçüncü Zaferine Ulaştı Toyota’nın Dünya Ralli Şampiyonası’nda mücadele eden yarış takımı TOYOTA GAZOO Racing, Portekiz Rallisi’ni zirvede tamamlayarak 2019’daki üçüncü ve Ott Tanak ile de arka arkaya ikinci zaferini elde etti. Yarışı birinci bitiren Tanak, hem kendi adına hem de Toyota adına önemli bir zafere daha imza attı. Toyota Dünyanın En Değerli Otomotiv Markası Toyota Dünyanın En Değerli Otomotiv Markası Toyota, dünyanın en değerli markaları araştırmasında bir kez daha zirvede yer almayı başardı. Dünyanın en saygın ekonomi dergileri arasında yer alan Forbes tarafından tüm endüstrileri kapsayan “2019 Dünyanın En Değerli Markaları” araştırma sonuçlarına göre Toyota, otomotiv alanında en değerli marka oldu.
Toyota İki Zorlu Toprak Ralli ile Zirve Hedefinde Toyota İki Zorlu Toprak Ralli ile Zirve Hedefinde Toyota’nın başarılı yarış takımı TOYOTA GAZOO Racing, WRC 2019 sezonu ortasına gelinirken, Avrupa’nın güneyindeki iki zorlu ralli için hazırlıklarını tamamladı. WRC 2019 takviminin yedinci yarışı olan Portekiz Rallisi 30 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yeni Toyota Corolla ve Yeni RAV4’e Euro NCAP’ten 5 Yıldız Yeni Toyota Corolla ve Yeni RAV4’e Euro NCAP’ten 5 Yıldız Toyota, “Sıfır Kaza” hedefi paralelinde güvenlik konusundaki çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Yeni Toyota Safety Sense 2 sistemini Corolla’nın tüm hibrit versiyonlarında ve RAV4 modellerinde standart olarak sunan Toyota, kullanıcılarını ileri güvenlik teknolojileriyle koruyor. Pazarlama Dünyası RAV4 ve Camry Lansmanını Konuştu Pazarlama Dünyası RAV4 ve Camry Lansmanını Konuştu Toyota birçok farklı mecrada yaptığı yenilikçi iletişim çalışmalarının yanında dijital alanda da sektöre yön veren farklı projelere imza atıyor. Türkiye’deki hibrit ürün gamını lüks segmentte Yeni Camry Hybrid ve SUV segmentindeki Yeni RAV4 Hybrid ile genişleten Toyota, bu iki yeni modelin lansmanında ünlü isimleri dijital platformdan yaptığı canlı yayında buluşturdu. GR Supra GT Cup Başlıyor GR Supra GT Cup Başlıyor Toyota’nın spor otomobiller arasında bir “fenomene” dönüşen efsanevi modeli Supra’yı baştan yaratan TOYOTA GAZOO Racing, aynı zamanda GR Supra GT Cup'ı da başlatarak e-motorsporları dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Tek markalı bu seri, PlayStation 4'te Gran Turismo Sport oyununda yer alıyor.
Çerez ayarlarınız

Size daha iyi bir hizmet verebilmek için İnternet sayfamızda çerezler kullanıyoruz. Bundan memnunsanız İnternet sayfasını normal şekilde kullanabilirsiniz veya çerez ayarlarınızı nasıl değiştireceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Kabul ediyorsanız onay kutusunu işaretleyerek tercihlerinizi doğrulayın veya kabul etmiyorsanız kutudaki işareti kaldırın: