Geleceği düşünmek

Çocuklarımızın yaşayacağı daha iyi bir dünya kurmak

"Dünyayı çocuklarımız için daha iyi bir yer olarak bırakmak" Toyota için içi boş bir slogan değildir. Bu yenilik yapmak, işbirliği yapmak, engelleri aşmak ve sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmak için bize güç veren şeydir. Bu nedenle Toyota içinde yaşadığımız ve çocuklarımıza bırakacağımız dünyayı iyileştiren faaliyetlerde bulunmaktadır.

Yeşillendirmek... Gerçek anlamda.

"Yeşillendirmek" ne anlama geliyor?

Toyota Motor Corporation, ağaç ekme etkinliklerinin yanı sıra biyoteknoloji ve orman oluşturma kabiliyetini fabrikalarımızı "yeşillendirmek" gibi etkinlikler ile gösteriyor. Örneğin Tsutsumi (Japonya) fabrikasında Toyota tarafından geliştirilen NOx emici çimenler ve çatı bitkileri kullanılıyor. Bu çimen yavaş büyüyen bir tür ve yılda yalnızca bir kez biçilmesi gerekiyor.

/
Tsutsumi fabrikasındaki çatı bahçesi.

Daha fazla bilgi

Bitkilerden üretilen otomobiller mi?

Biyosentetik plastik nedir?

Bu bitkilerden yapılan plastiğe verilen addır. Toyota, biohydrin adlı biyosentetik bir plastik üretimi ile ilgili bir ortaklık yapmaktadır. Bu madde, yaygın olarak kullanılan bir epoksi bileşeni olan epiklorohidrin yerine kullanılmaktadır ve bitkilerden elde edilen biyolojik malzemelerden üretilmektedir.

/
Motor hortumları, geliştirmekte olduğumuz bitki tabanlı parçalardan yalnızca biri.

Daha fazla bilgi

Her Şey Yakıt Olarak Kullanabilir

Her Şey Yakıt Olarak Kullanabilir

Hidrojen, gelecek vaadeden ve ileride büyük faydaları olabilecek bir yakıttır. En önemlisi, hidrojen ile çalışan araçların sürüş sırasında kesinlikle karbon dioksit emisyonu olmamasıdır. Ancak hidrojen üretimi konusu hala gelişmeye açıktır. Bu her zaman karbon dioksit emisyonu olmadan gerçekleştirilemez. Ancak hidrojen su, algler, biyokütle ve gıda atıkları gibi maddelerden de üretilebilir.

/
İneklerden elde edilen atıklar bile Toyota'nın hidrojenle çalışan aracı için yakıt üretiminde kullanılabilir.

Daha fazla bilgi

Ruanda: Yükselen Ayçiçeklerinin Ülkesi

Ruanda'da neler oluyor?

Toyota, çiçek yetiştirme girişimi ile Ruanda'da yeni bir tarım kaynağı oluşturmaya yardımcı oluyor, alan başına yüksek karlılık ile çiçekli bitkilere odaklanıyor. Bu bitkilerden biri de ayçiçeği. Büyük oranda yağı ve tohumları için pazarlanan ayçiçeği, dekoratif özelliğinden çok daha fazlasına sahip. Ruanda için değerli bir ihracat ürünü olma potansiyeli var.

/
Ayçiçekleri Ruanda'nın ekonomisine katkıda bulunuyor.

Daha fazla bilgi

E-Gizlilik Politikamız

Size daha iyi hizmet verebilmek için web sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayarları değiştirmek istiyorsanız çerezlerinizi buradan yönetebilirsiniz.