Biyolojik çeşitlilik

Dünyamızın ekosistemlerini korumaya yardımcı olmak

Dünyadaki zengin yaşam çeşitliliğini korumak, Toyota'nın önceliklerinden biridir. Dünyamızın çeşitli ve muhteşem hayvan ve bitki türlerini korumak için zaman ve kaynaklarımız ile yatırım yapıyoruz. Birkaç hektarı kapsayan küçük ölçekli bölgesel projelerden dünya çapında önem taşıyan daha kapsamlı işbirliklerine kadar çok çeşitli şekillerde dünyamızın ekosistemini korumak ve hatta geliştirmek için çaba gösteriyoruz.

Sanayi alanı canlı bir doğal yaşam koruma alanına dönüşüyor!

Bu ne anlama geliyor?

Royal Botanic Gardens, Kew* ile ortaklık kurarak İngiltere'deki faaliyetlerimizin ekolojik ve çevre açısından kalitesini artırmak için İngiliz otomotiv sektöründe öncülük yaptık. Bu işbirliği Toyota'nın üretim alanlarını ve ülkedeki merkez ofislerini bitkiler ve doğal yaşam için canlı ve sürdürülebilir bir habitat haline getiriyor, çevre ile uyumlu çalışma yönündeki küresel ilkemizi destekliyor - Environmental Challenge #6.

*Royal Botanic Gardens, Kew (İngiltere) dünya çapında müthiş koleksiyonları ve İngiltere ve dünyadaki bitki çeşitliliği, koruma ve sürdürülebilir kalkınma konularındaki bilimsel uzmanlığı ile tanınmış bir bilim kuruluşudur.

/
Fabrikalardaki bitkiler.

Daha fazla bilgi

Bitkilerin soyunun tükenmesini engellemek

Bu nasıl mümkün oluyor?

Millennium Seed Bank ortaklığı ile. Bu proje, soyu tükenme riski olan bitkilerin yüksek kaliteli tohumlarını toplamak, kurutmak ve biriktirmeyi amaçlayan dünyada öncü bir girişimdir. Proje, bitki müzesindeki müthiş canlı bitkileri ile dünya çapında saygı gören ve üne sahip bilimsel kuruluş Royal Botanic Gardens, Kew tarafından yönetiliyor. Ayrıca kendileri İngiltere ve dünyadaki bitki çeşitliliği, bitkilerin korunması ve sürdürülebilir kalkınma konularında benzersiz bilimsel uzmanlığa sahiptir.

/
Soğuk depoda korunan tohumlar.

Daha fazla bilgi

Belçika'da Doğaya Dönüş

Bu proje nedir?

Diest, Belçika'daki Toyota Parts Centre Europe (TPCE), arazisinin bazı kısımlarını doğal yaşam koruma alanına dönüştürmek için uzun süredir ortaklık yaptığı Hollandalı doğa koruma kuruluşu Natuurpunt ile işbirliği yapıyor. TPCE Çevre Koordinatörü Els Leysen projeyi açıklıyor.

/
Els Leysen, Toyota Parts Centre Europe, Diest (Belçika) Çevre Koordinatörü.

Daha fazla bilgi

"Bana bufaloların gezdiği bir dünya verin"

Konu nedir?

Toyota, Macaristan'ın kuzeydoğusundaki Tiszatarján'daki bir WWF projesine maddi destekte bulundu. Bu projede Tisza nehri boyunca sulak alanların korunması amaçlanıyor. Amaç, bölgedeki doğal nehir sulak alanlarını, otlak alanları ve önemli türleri korumaya katkıda bulunmak. Proje aynı zamanda ekosistem yönetimi uygulamalarına olan farkındalığı artırdı ve biyoenerji üretimi sayesinde yerel gelir akışlarının çeşitliliğini artırdı.

/
Tisza nehri boyunca sulak alanların korunması.

Daha fazla bilgi

"Sardunyalar otomobilden daha önemlidir!"

Anlayamadım? Doğru mu duydum?

"Sardunyalar otomobilden daha önemlidir!" TMC Genel Başkan Yardımcısı Didier Leroy, Uluslararası Doğa Koruma Birliği (IUCN) ile ortaklığımızı vurgulamak için yaptığı bir konuşmada böyle söyledi. Bu doğru olabilir mi? Ne demek istedi?

/
Orangutan, tehlike altındaki bir başka türdür. (Fotoğraf: IUCN Photo Library_ David Sheppard)

Daha fazla bilgi

E-Gizlilik Politikamız

Size daha iyi hizmet verebilmek için web sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayarları değiştirmek istiyorsanız çerezlerinizi buradan yönetebilirsiniz.