SORA - YAKIT HÜCRELİ ELEKTRİKLİ OTOBÜS
Daha temiz bir gelecek
Klasik fosil yakıt ile çalışan otobüslerin yerine yakıt hücresi ile çalışan geleceğin toplu taşıma araçlarını getirerek geleceğe yön veriyoruz. Sora (su döngüsü olan sky (gökyüzü), ocean (okyanus), river (nehir), air (hava) sözcüklerinin kısaltması), Tokyo'da yollara çıktı ve geleceğin emisyonsuz, kullanışlı ve şık ulaşım yöntemi olarak yolcuları taşıyor.
GÜÇ AKTARIM SİSTEMİ
Toyota Yakıt Hücresi Sistemi (TFCS)
GÜVENLİK
Çarpışma Uyarı Sistemi
Yolcu kapasitesi
79
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
Kullanışlı ve çevreci
Temiz ve yenilenebilir hidrojenden güç alan Sora otobüsler, ulaşımın gelecekte neler yapabileceğini gösteriyor. Ulaşım artık yalnızca A noktasından B noktasına gitmenin bir yöntemi değil ve ulaşımı daha sosyal, sürdürülebilir, gelişmiş ve ulaşılabilir hale getiriyoruz. Bu, insan odaklı tasarımın temelinde yatan şeydir. Bu, ulaşımın geleceğidir ve tek ürettiği şey sudur.
Sora: Sky (Gökyüzü), Ocean (Okyanus), River (Nehir), Air (Hava)
TEKNOLOJİ
Daha akıllı ulaşım
Fütüristik tarzı ve şık LED ışıkları, yalnızca gösteriş amaçlı değil. Sora otobüsleri, enerji tasarrufu yapmak ve düzenli yolculukları kolaylaştırmak için 'akıllı konvoylar' halinde birbiri ile iletişim kurabiliyor. Acil durumlarda 235 kW/sa kapasite ile acil durum güç kaynağı olarak kullanılabilirler. Aracın içindeki koltuklar, kullanılmadığında otomatik olarak katlanır (Japonya'da bir ilk), ayaktaki yolcular ve bebek arabaları için yer açar.
*Temin edilebilen güç miktarı ve güç kaynağı ünitesinin performansı, kalan hidrojen miktarı ve güç tüketimine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.