MIRAI KONSEPT ARAÇ
Konsept araç gösterilmektedir.
Emisyon üretmeyen yeni nesil yakıt hücreli elektrikli otomobil
2014'te piyasaya sürülen birinci nesil Toyota Mirai, temiz ve sürdürülebilir ulaşım için hidrojen kullanmanın dünya çapında neleri başarabileceğini gösterdi. Araç, klasik araçların sürüş mesafesi ile yakıt alma süresini bir araya getiriyor ve su dışında hiçbir emisyon üretmiyor. Mirai Konsept Araç, ikinci nesil Mirai'nin son geliştirme aşamasındaki modelidir. Tamamen yeniden tasarlanan Mirai, yakıt hücreli elektrikli araçlar (FCEV) ve hidrojenden güç üreten bir toplum için önemli bir adımdır. Çok daha uzun menzil, gelişmiş sürüş performansı ve daha fazla yolcu alanı ve konfor sunan zarif, sportif bir tasarıma sahiptir.
Sürüş sistemi
Arkadan İtişli
Menzil
%30 arttırıldı
Yolcu sayısı
5
Gelişmiş bir sürüş deneyimi sunan şık ve çağdaş bir araç
Mirai Konsept Araç müşterilerin her zaman sürmek isteyeceği, duygusal ve çekici bir tasarıma sahip bir araç ve sürücünün gülümsemesini sağlayacak, hızlı tepki veren ve dinamik bir performans için geliştirilmiştir. Mirai Konsept Araç yere yakın zarif çizgiler, şık ve gergin bir gövde ve büyük 20 inç çaplı jantlar ile güçlü, dikkat çekici ve dinamik bir dış tasarıma sahiptir. Olağanüstü bir parlaklık ve derinlik elde etmek için yeni geliştirilen bir boya rengi (Force Blue Multiple Layers) ile sunulacaktır. Aracın içi sürücüyü sarmalar, sıcaklık ve konfor hissi yaratmak için sade ve çağdaş bir alan sunar.
Sürüş performansında ciddi iyileştirmeler
Hidrojenli yakıt hücreli motorlar da dahil olmak üzere, en baştan Toyota'nın tüm motor ve şanzıman sistemlerinin takılabileceği şekilde tasarlanmış olan Toyota'nın en yeni modüler platformu, Mirai Konsept Araca hızlı tepki ve yere yakın bir ağırlık merkezi sağlar. Bu da çevik ve keyifli bir yol tutuşu sunar. Yakıt hücresi sistemindeki iyileştirmeler yalnızca menzili artırmakla kalmaz. Kalkış sırasında doğrusal ve yumuşak bir tepki ile sürücünün gaz pedalına basması ile aracın hızlanması arasında bir bütünlük de sunar. Virajlı yollarda yol tutuşu hafif ve kolaydır. Otoyolda sürüş sırasında da tüm hızlarda üstün bir güç hissi verir.
Yakıt hücreli elektrikli araçlar (FCEV) teknolojisinde yeni bir çağ
Yeni nesil Mirai, çok daha yüksek performans sunan yakıt hücresi grubu da dahil olmak üzere tamamen yeniden tasarlanmış bir yakıt hücresi sistemine sahiptir. Bununla birlikte, diğer iyileştirmelerin yanı sıra hidrojen depolama kapasitesindeki artış ile mevcut nesle göre %30 daha fazla sürüş menzili de hedeflenmektedir.