JPN TAXI
Geleneksel tasarımın temelinde yatan kullanışlılık
JPN Taxi, çocuklardan yaşlılara ve hatta tekerlekli sandalye kullananlara kadar çok çeşitli yolcular için tasarlanmış olan, Japonya'da sunulan yeni bir taksi filosudur. Bu tasarımıyla birlikte JPN Taxi, Japonya'daki taksilerin yerine geçmeyi amaçlamaktadır. Geleneksel koiai (çivit mavisi) rengine boyanmış olan taksiler, klasik bir görünüme sahiptir ancak çağdaş özellikler sunar.
Motor
Hibrit
Yakıt tasarrufu
19,4 km/L
Geniş sürgülü arka kapı
Motorlu
ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME
Kod adı : Rickshaw Ekibi
Toyota'nın Rickshaw Ekibi kod adlı mühendisleri 'genchi genbutsu' yaptılar. Bu terim, 'gerçeklere ulaşmak için kaynağına gitmek' anlamına geliyor. Japonya'daki taksi şirketlerini, destek tesislerini ve uzmanları izlediler. Büyük şehirlerin turistik yerlerinde ve hastanelere yakın konumlarda taksi kullanımı ile ilgili saha çalışmaları yaptılar. Hatta daha iyi bir taksi geliştirmek için taksi sürücüleri ile birlikte sürüş yaparak yaşadıkları deneyimleri bizzat gördüler.
Herkese uygun tasarım
ERİŞİM
Erişimi kolay ve son derece teknolojik
JPN Taxi, çeşitli yolcuların harekete erişim durumlarını düşünerek tasarlanmıştır. Katlanabilen bir tekerlekli sandalye rampası ve içinde geniş bir yolcu alanı bulunmaktadır. Bu erişimi kolay tasarım, geleceğin mobilite teknolojisi açısından büyük önem taşır. JPN Taxi'nin yaklaşan Tokyo 2020 Olimpik ve Paralimpik Oyunları sırasında tanıtılması planlanıyor.