Adım
Bu örnekte bir Bağlantılı Hizmet açıklanmaktadır, bu nedenle öncelikle telefonunuzun İnternet bağlantısı için eşleştirildiğinden emin olun (1. konuya bakın). GoogleSearch ile POI aramak için cihazınızdaki [MAP/NAV] tuşuna basın ve navigasyon menüsüne girin.

Adım
Önemli noktaları aramak için [POI] tuşuna basın.

Adım
Ekrandaki klavyeyi kullanarak bir POI adı, anahtar sözcük veya kategori girin.

Adım
[Tamam] tuşuna basarak onaylayın (Aramayı hızlandırmak veya daha net sonuç almak için 'geçerli konumda', önceden kaydedilmiş '...oriye g...' bölümünden veya kişisel arama 'geçmiş'inizden de seçim yapabilirsiniz.)

Adım
Sistemin POI sonuçları görüntülenir. Bu yeterli olabilir. Değilse [...] tuşuna basarak hizmet sağlayıcıyı değiştirebilirsiniz.

Adım
Yalnızca logoya dokunarak gösterilen hizmet sağlayıcılardan herhangi birini seçebilirsiniz. (Bu örnekte Google seçilmiştir. Aşağıdaki adımlar diğer hizmet sağlayıcılar için de aynıdır).

Adım
Yukarı ve aşağı gezinerek GoogleSearch sonuçlar listesinden istediğiniz POI'yi seçin. Arka plandaki haritada ilgili konumlar gösterilir.

Adım
Seçtiğiniz POI'ye gitmek için [Go] tuşuna basın. Bunun yerine yeşil telefon simgesine basarak ilgili telefon numarasını (örneğin yer ayırtmak için) da arayabilirsiniz.

Adım
Seçtiğiniz yerin gerçek fotoğrafını görmek için insan simgesine basarak Google StreetView'ı seçebilirsiniz.

Adım
Adres bilgileri, incelemeler ve fotoğraflar gibi ayrıntılı bilgiler için büyütece basın.

Adım
POI ile ilgili yorumları okumak için aşağı kaydırın.

Adım
En aşağı geldiğinizde [POI'ler hakkında geri bildirim] tuşuna basarak kendi yorumlarınızı da girebilirsiniz. Seçtiğiniz yerin fotoğrafları için alttaki küçük galeriye basın.

Adım
Oklara [ I<< >>I ] basarak galeride gezinebilirsiniz.