E-Broşür Başvuru Merkezi Bayimizi Bulun Test Sürüşü Fiyat Listesi

Hibrit Nasıl Çalışır?

Toyota hibrit teknolojisiyle öncü konumdadır. İlk hibrit modelini 1997 yılında satışa sunan Toyota 20 yıla yakın tecrübesini sizlerle buluşturuyor.

 
hibrit-nasil-calisir

 

Hibrit Nasıl Çalışır?

 
Toyota hibrit teknolojisiyle öncü konumdadır. İlk hibrit modelini 1997 yılında satışa sunan Toyota 20 yıla yakın tecrübesini sizlerle buluşturuyor. Peki, geleceğe yön veren bu teknolojinin nasıl çalıştığını biliyor musunuz? Toyota hibrit arabaların çalışma mekanizmasını keşfetmeye hazır olun. Hibrit araç, benzin motorunun gücünün yanı sıra başka bir gücün daha kullanıldığı araçlardır.
 
Bu açıdan bakarsak sadece elektrik gücü değil, pedal gücü ve diğer güçleri kullanan araçlar da hibrit araç sayılabilir. Ama günümüzdeki teknolojiyi ve Toyota araçlarını göz önünde bulundurduğumuzda ilk akla gelen hibrit araçlar benzin ve elektriği birlikte kullanan araçlardır.
 
Önce motorları tanıyalım: Güçlü benzinli motor uzun mesafede, güçlü elektrik motoru da kısa mesafede verimli sonuçlar almanızı sağlar. Hızlı kalkışlar ve kısa mesafeler için elektrikli motoru kullanabilirsiniz. Uzun mesafede istikrarlı güç için ise benzinli motor idealdir. Hibrit araçlarla ihtiyaçlarınıza göre en verimli sonuçları almanız mümkün.
 
 
 
 
 
 
 
E-Gizlilik Politikamız

Size daha iyi hizmet verebilmek için web sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayarları değiştirmek istiyorsanız çerezlerinizi buradan yönetebilirsiniz.