E-Broşür Başvuru Merkezi Bayimizi Bulun Test Sürüşü Fiyat Listesi

Sıkça Sorulan Sorular

Yaris, Prius, RAV4 ve Toyota C-HR modellerinde aküyü şarj etmek için fişe takmanıza gerek yoktur. Akü siz aracınızla hareket halindeyken kendiliğinden şarj olur.

Hibrit araçların fişe takılması gerekiyor mu?

Yaris, Prius, RAV4 ve Toyota C-HR modellerinde aküyü şarj etmek için fişe takmanıza gerek yoktur. Akü siz aracınızla hareket halindeyken kendiliğinden şarj olur.

Dışarıdayken şarjım biterse ne olacak?

Siz aracınızla hareket halindeyken kendini otomatik olarak şarj ettiğinden, Toyota hibrit otomobilleri şarj etmenize gerek yoktur. En Ekonomik kullanım için gerekli olduğunda benzinli motor ve elektirikli akü arasında sorunsuz geçiş yaparak en verimli olanını kullanır.

Hibrit araçların bakımı daha mı pahalı?

Hibrit servis hizmeti masrafları Toyota’nın diğer tüm araçları için geçerli olan fiyatlarla benzer niteliktedir ve Türkiye'deki tüm Toyota satıcılarında bu servis hizmeti sağlanmaktadır.

Hibrit akülerinin ne sıklıkla değiştirilmesi gerekir?

Hibrit aküleri aracın kullanım ömrü boyunca dayanacak şekilde tasarlanmıştır.*


*5 yıl garantiye ek olarak yıllık kontrollerin düzenli yapılması koşuluyla 5 yıl da Hybrid Health Check (ücret dahilinde) ile 10 yıl garanti verilmektedir. 
Aracı servis için belirli bir satıcıya mı götürmem gerekiyor?

Türkiye genelindeki Toyota Plazaların herhangi birinden servis hizmeti alabilirsiniz.

Hibritlerin aküleri değiştirebilir nitelikte midir veya otomobil değer mi kaybeder / Akünün değiştirilmesi çok pahalı mıdır / Akünün değiştirilmesi çok zorlu bir süreç midir?

Akünün yenilenmesi gerekliliğinin ortaya çıkması çok düşük bir ihtimaldir. Düşük ihtimal de olsa hibridin aküsünün yenilenmesi gerekiyorsa ve garanti süresi sona ermişse değiştirilir. Toyota palazalarda yıllık olarak gerçekleştirilecek bir araç kontrolü aracınızın sağlamlığının ilerleyen yıllarda korumasını sağlamak için en iyi yöntemdir.

E-Gizlilik Politikamız

Size daha iyi hizmet verebilmek için web sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayarları değiştirmek istiyorsanız çerezlerinizi buradan yönetebilirsiniz.