Genel Şartlar

Kart Sahibi Olma, Kart Teslimi ve Genel Şartlar

1. Toyota Forever Kart’ın (“Kart”) mülkiyeti Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.’ye (“Toyota”) aittir. Kart’la ilgili hizmetler Toyota ve program ortakları tarafından sağlanmaktadır ve yalnızca Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde geçerlidir.

2. Müşterinin cep telefonuna gönderilen SMS onay kodunun Toyota sistemine tanımlanması ile işbu genel şartlar müşteri tarafından kabul edilmiş sayılır. Kart, araç ruhsatı ibraz edilerek, ruhsatta belirtilmiş ve 18 yaşından büyük olan araç sahibi tarafından, yalnızca bir aracın plakasına (“Tanımlı Araç”) tanımlanabilecektir. Kart hamili (“Hamil”), Kart’ın aktivasyonuna ilişkin Toyota’nın onayının alınması, ilgili şartların yerine getirilmesi ve ilgili mevzuat gereğince işleme izin verilmesi şartıyla, kart aktivasyonundan 24 saat sonra, Toyota Forever Programı’na katılan Toyota Plazalar ve program ortaklarında kullanmaya başlayabilecek olup, Toyota Forever Programı, Kart’ın ilk kullanımı ile işlerlik kazanacaktır.

Kart talep başvurusunda bulunulması, Toyota’ya başvuruyu kabul etme ve Kart düzenleme yükümlülüğü getirmez.

3. Hamil, Toyota’nın, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve herhangi bir ön ihtar veya ihbara gerek olmaksızın, Toyota Forever Programı uygulamasını durdurmaya, sona erdirmeye veya program koşullarını ve kapsamını değiştirmeye yetkili olduğunu kabul eder.

4. Hamil, Toyota yetkilisiyle paylaştığı iletişim bilgilerinin doğru olduğunu ve bilgilerin güncellenmemesi ya da yanlış bilgi verilmesi sonucu doğabilecek hatalardan ve bunun neticesinde oluşabilecek yükümlülük ve masraflardan Toyota’nın sorumlu olmadığını ve Toyota’nın her tür yasal hakkının saklı olduğunu kabul eder. Program ortaklarındaki avantajlardan faydalanabilmek için, Toyota sisteminde tanımlı cep telefonu bilgisinin yetkili ile paylaşılması gerekli olacaktır.

5. Hamil, Toyota sistemlerinde yer alan kişisel bilgilerinin, Toyota’nın ve Toyota Forever program ortaklarının daha iyi bir hizmet vermesi amacıyla işlenebileceğini, saklanacağını ve program ortaklarıyla paylaşılacağını kabul eder. Kişisel verileri saklama ve güvenliğini sağlama sorumluluğunu taşıyan Toyota ve Toyota Forever Program ortakları Hamil’in bilgilerini amacı dışında ve onayı olmaksızın Toyota Forever Program Ortağı olmayan 3. kişilere iletmeyecek ve başka amaçlarla kullanmayacaktır. Toyota’ nın Kişisel Verileri Koruma Politikasına Toyota.com.tr internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

6. Hamil, Toyota Plazalar’da yapacağı servis harcamalarında Toyota tarafından belirlenecek şekilde Toyota Puan kazanmaya başlayacaktır. Kazanılan Toyota Puanlar, Tanımlı Araç ile ilgili olarak, motor yağları hariç olmak üzere, Hamil’in Toyota Plazalar’da yapacağı orijinal mekanik yedek parça/işçilik alımlarında Toyota Forever Puan Skalası’na göre belli oranlarda indirim sağlayacaktır. Avantajlı menüler ve özel fiyatlandırılmış yedek parçalarda Toyota Forever indirimi geçerli olmayacaktır.

7. Toyota Forever Programı dahilinde kazanılan Toyota Puanlar bağlılık puanı hariç araca verilir. Bağlılık puanı müşteri adına tanımlanır. Bir aracın üzerindeki puanlar başka bir araca aktarılmaz, başka bir aracın puanlarıyla birleştirilmez.

8. Kart, Toyota ve program ortaklarının belirleyeceği Toyota Forever programı kapsamı dışındaki diğer hizmetler/kampanyalarda ve diğer kart programları ile birlikte kullanılamayacaktır.

9. Tanımlı Araç’ın satılması, Hamil’in herhangi bir gerekçe göstermeksizin Kart’ı iptal etmesi veya Toyota’nın, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve herhangi bir ön ihtar veya ihbara gerek olmaksızın Toyota Forever Programı’nı sona erdirmesi durumunda; Kart’a tanımlı tüm faydalar sona erecek ve Kart’ın Toyota Plazalar’da ve program ortaklarında avantaj sağlama özelliği kullanıma kapatılacaktır.

10. Programın suistimali, Kart’ın amacı dışında kullanımı, Kart kullanım programı koşullarının dışındaki tüm yöntemlerin kullanılması veya fazladan puan kazanmaya yönelik hileli davranışların Toyota veya program ortakları tarafından tespiti halinde Hamil, herhangi bir puan kazanamayacak veya kazandığı puanlardan ve avantajlardan faydalanamayacaktır. Böyle bir durumda Toyota ve program ortaklarının her türlü yasal hakkı saklı kalacak ve Hamil’in cezai sorumluluğu doğabilecektir.

11. Hamil, Tanımlı Araç ile programa katılan BP istasyonlarında akaryakıt/auto LPG harcaması yaptığı takdirde bulunduğu Toyota Forever Puan Skalası’na göre BP Puan kazanacak ve kazanılan bu BP Puanlarla programa katılan BP istasyonlarında akaryakıt ve/veya auto LPG alabilecektir. Toyota puan skalasında meydana gelecek değişiklikler 24 saat sonraki BP kullanımında geçerli olacaktır. Toyota Puanlar’a istinaden hak kazanılan akaryakıt/auto LPG faydası, BP istasyonlarında Kart’a yüklenecek BP Puanları şeklinde olacaktır. Kart’ın kullanıldığı işlemler, Tanımlı Araç ile yapılmadığı müddetçe puan kazanımı olmayacaktır.

Bir gün içerisinde tek seferde kullanılabilecek maksimum ve minimum BP Puan tutarı ve aynı gün içerisinde yapılabilecek maksimum işlem sayısı Toyota ve BP tarafından belirlenecektir.

12. 9. maddede belirtilen durumlarda, ilgili mevzuatta meydana gelecek değişiklikler nedeniyle Toyota Forever Programı’nın devamının mümkün olmaması gibi durumlar haricinde, Kart’ın içinde birikmiş BP Puanları, 1 ay boyunca akaryakıt ve/veya auto LPG alımında kullanılabilecektir. Bu süre sonunda önceden hiçbir ihtar veya ihbarda bulunmaksızın Kart’a ait tüm BP Puanlar silinecektir. İnaktif hale gelmiş olan Kart, Toyota Plazalarda yapılacak ilk servis harcaması sonrasında otomatik olarak aktif hale gelecektir. Ayrıca Kart’a ait son işlem tarihinden itibaren 1 yıl içinde kullanılmayan BP puanları, BP tarafından önceden hiçbir ihtar veya ihbarda bulunmaksızın silinebilecektir.

Tanımlı Araç’ın satılması durumunda ise yeni sahibinin, Toyota Plazalara yeni ruhsatıyla başvurması sonucu adına yeni bir Kart aktivite edildiğinde, araç üzerindeki Toyota puanları yeni sahibine devrolacak, BP puanları ise devrolmayacaktır.

13. Toyota Forever Programı uygulaması süresince, 5015 sayılı Petrol Piyasası Kanunu’nda ve ilgili tüm mevzuatta yapılacak değişiklik ve/veya resmi makamlar tarafından alınacak karar veya işlemler sonucu, Toyota Forever Programı devam edemediği takdirde, Kartlar’a BP istasyonlarında verilen akaryakıt/Auto LPG faydası kendiliğinden hükümsüz hale gelecek olup böyle bir durumda Kart, sadece Toyota Plazalar’da ve diğer program ortaklarında belirlenen avantajlar için kullanılabilecektir.

14. %35 Sarar indirimi anlaşmalı Sarar mağazalarında ve sezon ürünlerinde geçerlidir.

15. Kredi kartına taksit fırsatı sadece anlaşmalı bankaların kredi kartları için geçerlidir.

Haber ve Etkinlikler

Yeni Toyota Corolla ve Yeni RAV4’e Euro NCAP’ten 5 Yıldız Yeni Toyota Corolla ve Yeni RAV4’e Euro NCAP’ten 5 Yıldız Toyota, “Sıfır Kaza” hedefi paralelinde güvenlik konusundaki çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Yeni Toyota Safety Sense 2 sistemini Corolla’nın tüm hibrit versiyonlarında ve RAV4 modellerinde standart olarak sunan Toyota, kullanıcılarını ileri güvenlik teknolojileriyle koruyor. Pazarlama Dünyası RAV4 ve Camry Lansmanını Konuştu Pazarlama Dünyası RAV4 ve Camry Lansmanını Konuştu Toyota birçok farklı mecrada yaptığı yenilikçi iletişim çalışmalarının yanında dijital alanda da sektöre yön veren farklı projelere imza atıyor. Türkiye’deki hibrit ürün gamını lüks segmentte Yeni Camry Hybrid ve SUV segmentindeki Yeni RAV4 Hybrid ile genişleten Toyota, bu iki yeni modelin lansmanında ünlü isimleri dijital platformdan yaptığı canlı yayında buluşturdu. GR Supra GT Cup Başlıyor GR Supra GT Cup Başlıyor Toyota’nın spor otomobiller arasında bir “fenomene” dönüşen efsanevi modeli Supra’yı baştan yaratan TOYOTA GAZOO Racing, aynı zamanda GR Supra GT Cup'ı da başlatarak e-motorsporları dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Tek markalı bu seri, PlayStation 4'te Gran Turismo Sport oyununda yer alıyor. Toyota, Wellbeing Programı ile “Önce Çalışan Mutluluğu” Diyor Toyota, Wellbeing Programı ile “Önce Çalışan Mutluluğu” Diyor Toyota Türkiye “önce çalışan mutluluğu” diyerek yeni bir program başlattı. Çalışanların her yeni güne “İyi ki Toyota’da çalışıyorum” diye başlamasını hedefleyen Toyota Türkiye İnsan Kaynakları, “Wellbeing Programı” ile çok daha mutluluk ve motivasyon sağlayan bir şirket olmayı amaçlıyor.
Spor Otomobil Efsanesi Geri Döndü: Toyota GR Supra Spor Otomobil Efsanesi Geri Döndü: Toyota GR Supra Toyota’nın spor otomobiller arasında bir “fenomene” dönüşen efsane modeli Supra, tamamen yeni beşinci nesli ile yollara geri dönüyor. Öne yerleştirilmiş altı silindirli motoru ve arkadan itiş gücüyle yeniden benzersiz bir sürüş deneyimi sunan Toyota GR Supra, sportif ruhu ile tekrar yollara çıkıyor. Toyota, Yaris WRC ve Tanak ile WRC Şili Rallisi’nin Galibi Oldu Toyota, Yaris WRC ve Tanak ile WRC Şili Rallisi’nin Galibi Oldu TOYOTA GAZOO Racing, Yaris WRC ile yeni bir zafere daha imza attı. Dünya Ralli Şampiyonası’nın 6. yarışı olan ve ilk kez düzenlenen Şili Rallisi, takımlar ve pilotlar için birçok bilinmeyeni beraberinde getirse de, TOYOTA GAZOO Racing yarışı ilk sırada tamamladı. Toyota 2018-19 WEC Dünya Şampiyonluğu’nu Garantiledi Toyota 2018-19 WEC Dünya Şampiyonluğu’nu Garantiledi Toyota’nın FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda mücadele eden yarış takımı TOYOTA GAZOO Racing, sezonun sondan bir önceki yarışı olan Spa-Francorchamps’ı kazanarak şampiyonluğunu garantiledi. 6 saat süren yarışa olumsuz hava koşulları damga vursa da, finişe ilk sırada ulaşan, Fernando Alonso, Sebastien Buemi ve Kazuki Nakajima’nın kullandığı Toyota TS050 Hybrid yarış aracı oldu. Toyota’dan Yapay Zeka ve Robotik Girişimleri Desteklemek İçin 100 Milyon Dolarlık Yeni Kaynak Toyota’dan Yapay Zeka ve Robotik Girişimleri Desteklemek İçin 100 Milyon Dolarlık Yeni Kaynak Toyota’nın Silikon Vadisi’nde yer alan Toyota AI Ventures (TAIV) girişimi, teknolojik gelişmeleri hızlandırmak adına 100 milyon dolarlık yeni bir fon açıkladı. Buna göre bu yeni fon, otonom mobilite ve robotik teknolojiler üzerine çalışan yeni girişimlere kaynak sağlayacak.
Çerez ayarlarınız

Size daha iyi bir hizmet verebilmek için İnternet sayfamızda çerezler kullanıyoruz. Bundan memnunsanız İnternet sayfasını normal şekilde kullanabilirsiniz veya çerez ayarlarınızı nasıl değiştireceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Kabul ediyorsanız onay kutusunu işaretleyerek tercihlerinizi doğrulayın veya kabul etmiyorsanız kutudaki işareti kaldırın: