E-Broşür Başvuru Merkezi Bayimizi Bulun Test Sürüşü Fiyat Listesi

Toyota Cenevre'de Bugünün ve Geleceğin Otomobilleriyle Şov Yaptı

Hidrojen Yakıtla 0 Emisyon

Toyota, geleneksel içten yanmalı motor performansına eşdeğer hidrojen yakıt hücreli hibrit FCV konseptinin Avrupa prömiyerini Cenevre Motor Show’da gerçekleştirdi. Hidrojen yakıt hücreli otomobillerin gelişimine öncü olarak 2015 yılında yollarda olması planlanan FCV konsept sadece su buharı üreten, dünyanın en yüksek güç yoğunluğuna sahip 4 kapılı sedan otomobili olacak. Geri dönüşüm özellikleri, keyifli sürüşü ve sessizliğinin yanında 0 emisyonu ile FCV konsepti 500 km’den fazla bir menzile de sahip.

Toyota’dan Geleceğe Bir Bakış ”FV2”

Geleceğin otomobilini bugünden sunan Toyota FV2 Cenevre’de büyük beğeni ile karşılandı. FV2’de diğer otomobillerden farklı olarak direksiyon simidi kullanmak yerine sürücünün vücut hareketleri ile yön belirleniyor. FV2 konsepti, otomobil ve sürücü arasında duygusal bir bağın kurulmasını sağlarken, ses ve görüntü tanıma, sürücünün önceki sürüş geçmişini göz önünde bulundurarak gidilecek nokta ile ilgili alternatif rota önerme gibi teknolojileri kullanıcıya sunuyor.

“Yeni Aygo” Sahibinin Tarzını Yansıtıyor

Cenevre Motor Show'da beğenilere sunulan Yeni Toyota Aygo, eğlenceli karakteri ile A segmentinde yeni bir bakış açısı getirmek için yola çıkıyor. 'J- Playful' tasarım teması ile üretilen otomobilin dizaynı genç Japon kültürünü yansıtıyor. Çarpıcı ikonik tasarımı, kompakt boyutları ve pratikliği ile sürüş keyfini en üst düzeyde sunan Yeni Aygo, kişiselleştirmeye uygun çözümleriyle de öne çıkıyor. Yeni Aygo’nun dış tasarımında “X” şeklindeki ön ızgara, arka tampon ve jantlar, iç tasarımda ise gösterge paneli, orta konsol, havalandırma üniteleri ve vites konsolu çerçevesi beğenilere göre kolayca değiştirilebiliyor. Toyota’nın ödüllü 3 silindir 1.0 lt VVT-i benzinli motoru ile donatılan Yeni Aygo Eko versiyonda 100 kilometrede 3,9 litre yakıt tüketirken 90gr/km CO2 salımı gerçekleştiriyor.

E-Gizlilik Politikamız

Size daha iyi hizmet verebilmek için web sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayarları değiştirmek istiyorsanız çerezlerinizi buradan yönetebilirsiniz.