E-Broşür Başvuru Merkezi Bayimizi Bulun Test Sürüşü Fiyat Listesi

İstanbul Autoshow’da Toyota dünyası ile buluşun!

İstanbul Autoshow kapsamında iki ayrı salonda yer alan Toyota, yeni araçları ile göz dolduruyor. Toyota, 4. Salonda yer alan standında pazarda satışa sunulan modellerinin yanısıra B-MPV sınıfının yeni gözdesi olmaya aday Verso-S modelini , hibrid ve şarj edilebilir (plug-in) hibrid araçlarını sergiliyor. Geleceğin kişisel ulaşım aracı i-REAL modelininin gösteriler eşliğinde tanıtımı da gerçekleşiyor. İkinci salonda bulunan standda da efsanevi Land Cruiser ve Kuzey Kutbu’na gidebilen dünyadaki tek 4x4 araç olan Hilux Polar gibi Toyota’nın gözde 4x4 araçları yer alıyor.

Toyota dünyası Autoshow ziyaretçilerinin buluşma noktası oluyor. İki ayrı salonda yer alan Toyota, 4.salonda yer alan standını da iki ayrı bölümde kurguluyor. Yeşil bölümde, yakıt verimliliği ve yüksek performans sunan Optimal Drive teknolojisine sahip olan Yaris, Auris, Corolla, Avensis, Verso, Urban Cruiser, RAV4 modelleri sergilenirken, mavi bölümde Hibrid Synergy Drive teknolojisine sahip güneş panelli Prius, Auris HSD modelleri yer alıyor. Toyota en yeni üyesi Verso-S’i de ilk kez Autoshow’da beğenilere sunuyor. 2.salonda da 4x4 araçlarda efsaneleşen Toyota Teknolojisi ile otomobil tutkunlarına sesleniyor. 60 yılda arazi aracı pazarının efsanesi haline gelen Toyota Land Cruiser V8, yol konforuyla arazi performansını birlikte sunan Land Cruiser Prado modelleri ve bugüne kadar Kuzey Kutbu’na gidebilen dünyadaki tek 4x4 araç olan Hilux Polar sergileniyor.


Toyota teknolojik yenilikleriyle Autoshow’da!.. Toyota dünyasının teknolojik yenilikleri arasında yer alan geleceğin tek kişilik taşıma aracı i-REAL, elektrik prizinden şarj edilebilen Prius PHV ve dünyanın 4 kişilik en küçük aracı iQ da otomobil severler ile buluşuyor.


Çevreci teknolojilerde Toyota birikimi!..

40 yılı aşkın süredir yatırım yaptığı çevreci teknolojilerdeki liderliğini sürdüren Toyota, elektrikli araçların pil kapasitelerinin artırılması ve altyapının geliştirilmesi için çalışmalarına devam ederken, kısa ve orta vadede hibrid teknolojisini alternatif enerji kaynaklarına uyumlu hale getiriyor. Toyota’nın İstanbul Autoshow’da ilk defa sergilediği modeller arasında elektrik prizinden şarj edilebilen Toyota Prius PHV ve C segmentinin ilk tam hibrid otomobili Auris HSD yer alıyor. Standın bir diğer gözdesi ise 2 milyon satış adediyle dünyanın en çok tercih edilen hibrid otomobili Prius. Fuarda, Toyota’nın 3’ncü nesilyeniPrius Plug-in hibrid modeli de teknolojide gelinen noktayı gözler önüne seriyor. Plug-in Hibrid araç, Toyota’nın tam hibrid teknolojisini kullanırken, buna ek olarak aracın pili standart bir elektrik prizi kullanılarak şarj edilebiliyor ve sadece elektrik ile yol aldığı kısa mesafelerde sıfır emisyon değerine düşürüyor.

Verso-S: Küçük, Ferah ve Gösterişli

Verso-S, dünya prömiyeri Paris Motorshow’da yapıldıktan kısa bir süre sonra İstanbul’da Türk tüketicisi ile buluşuyor. 2011 yılında satışa sunulması planlanan yeni Verso-S; kompakt boyutlarıyla B-Hatchback segmentinin kullanım kolaylığını, C segmentinin iç mekan genişliği ile sağlıyor. 3990 mm boyu ile Verso-S, fonksiyonel, geniş ve esnek iç mekan konseptiyle son derece kullanışlı ve konforlu bir otomobil olarak dikkat çekiyor. İç tasarımın her noktasındaki ayrıntıya verilen özen, aracın ferahlığını, rahatlığını ve kalitesini en üst seviyeye çıkarıyor.

Toyota’nın yeni B-MPV’si kompakt ve çekici dış tasarımı ile de dikkat çekiyor. 2,500 mm'lik uzun dingil mesafesi içerisinde yeni Verso-S’nin geniş açılan ön ve arka kapıları, ferah, kullanışlı ve esnek iç kısma girişi sağlıyor. Fonksiyonel ve okunması kolay göstergeler grubu ve merkezi konsol; kalite algısını daha da yükseltiyor.

Verso-S, Toyota Optimal Drive teknolojisine sahip biri benzinli ve diğeri dizel her biri Euro 5 emisyon normuna uygun iki adet motorla donatılmış durumda. 99 PS gücündeki 1.33 Dual VVT-i benzinli motor 5,5 lt/100 km sınıfının en iyi yakıt tüketimini sunarken 136 gr/km CO2 emisyonuna sahip. Opsiyonel olarak sunulan CVT teknolojisine sahip Multidrive S şanzıman, vites kolunun yanı sıra direksiyondan vites değiştirme özelliği ile manuel kullanım olanağı sunuyor. 1.33 litrelik motor, Multidrive S otomatik şanzımanla 5,9 lt/100 km yakıt tüketimi ve 142 gr/km CO2 emisyon değerine sahip.

90 PS gücündeki 1.4 D-4D dizel motor 4,5 lt/100 km yakıt tüketimi ve 119 gr/km CO2 emisyon değeriyle son derece tutumlu ve çevreci bir yapı ortaya koyuyor. Opsiyonel olarak sunulan MultiMode otomatikleştirilmiş manuel şanzıman tam otomatik olarak veya direksiyondan vites değiştirme özelliği ile manuel kullanım olanağı sunuyor. MultiMode otomatik şanzımanla kombine edilen 1.4 D-4D dizel motor 5,0 lt/100 km yakıt tüketimi ve 124 gr/km CO2 emisyon değerine sahip.

Dünyanın en küçük 4 kişilik aracı: Toyota iQ Koleksiyon Toyota, kent yaşamında hayatı kolaylaştırmak üzere geliştirdiği dünyanın en ilginç araçlarından biri olan iQ’yu da Autoshow’da sergiliyor. “i”; individuality-bireysellik, innovation-yenilik ve intelligence-zeka’yı anlatıyor. “Q” ise quality-kaliteyi temsil ediyor. İnovatif teknolojilerle geliştirilen ve tam bir şehir aracı olan iQ, 3 metrenin altındaki uzunluğuna rağmen 4 kişilik oturma kapasitesiyle dikkat çekiyor. iQ Koleksiyon’un iç ve dış tasarımında sinerji yaratılmak için aracın dış rengi olan beyaz inci iç mekanda orta konsolda, gösterge panelinde ve kapı panellerinde kullanılıyor. iQ Koleksiyon’un deri döşemeleri de özel olarak tasarlanan orta konsol ile uyum içerisinde birleşiyor. iQ’ların iç tasarımları stil, eğlence ve fonksiyonelliği birleştiriyor. 10 inç boyutundaki dokunmatik LCD ekran ise hem navigasyon sistemi hem de eğlence konsolu olarak görev yapıyor. “Geleceğin iQ Dünyası” için özel olarak tasarlanmış iQ Koleksiyon; dikkat çekici tasarımların, çevre dostu 100 g/km altında CO2 salımı ile bir arada sunulabileceğini gösteriyor.

Prius Plug-in Hibrid ( PHV) teknolojisi: Her iki dünyanın da en iyisi

Tam hibrid teknolojisi kullanılarak geliştirilen plug-in hibrid teknolojisi, elektrikli araçlara giden yolda en etkin çözüm olarak öne çıkıyor. Toyota bu projeyle plug-in hibrid araçları bugünden kullanıma sunuyor ve inovatif teknolojisiyle ulaşımda yine referans olmaya hazırlanıyor. Plug-in Hibrid araç, Toyota’nın tam hibrid teknolojisini kullanırken, buna ek olarak aracın pili standart bir elektrik prizi kullanılarak şarj edilebiliyor. Toyota’nın plug-in hibrid aracı, elektrikli araca giden yolda - elektrikli ve hibrid – her iki dünyanın da en iyisi. Kısa mesafelerde elektrikli bir araç gibi sessiz ve sıfır CO2 emisyonlu bir sürüşe imkan tanıyor. Uzun mesafelerde ise, geleneksel bir Toyota tam hibrid araç olarak kullanılarak düşük emisyon ve yakıt tüketiminin yanısıra üstün sürüş konforu sunuyor. Dünyada ve Avrupa’da kiralama yöntemi ile yol testleri süren Prius PHV araçlar, olumlu müşteri geri bildirimlerinden de güç alarak 2,6 lt yakıt tüketimi ve 59g/km CO2 salımının yanısıra 1,5 saatlik rekabetçi şarj süresi ile hibrid ve elektrik dünyasının en iyisi olduğunu kanıtlar durumda. Prius PHV ve elektrikli araçların 2012’de pazara sunulması planlanıyor.

/
E-Gizlilik Politikamız

Size daha iyi hizmet verebilmek için web sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayarları değiştirmek istiyorsanız çerezlerinizi buradan yönetebilirsiniz.